Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prawda Krótka historia wciskania kitu

Tom Philips

Prawda Krótka historia wciskania kitu

6.2

(789 ocen) wspólnie z

24,64

 

Autor bestsellerowej książki ”Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko” powraca z nową propozycją!

Ta książka skupia się jednak na prawdzie i na wszystkich sposobach przysłowiowego wciskania kitu, jakie wymyśliła ludzkość. Obecnie żyjemy w wieku „postprawdy”. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie zawraca sobie głowy prawdziwością swoich słów, płaskoziemcy i antyszczepionkowcy już nie wierzą ekspertom, a internet diametralnie zmienił nasze życie.

Jednak czy „złoty wiek“ kiedykolwiek istniał? Tom Phillips każdego dnia zmaga się z dużą ilością informacji i fake newsów. Tym razem przedstawia nam opowieści o manipulacjach na wielka skalę, które były możliwe dzięki teoriom spiskowym, nieudanych próbach tuszowania katastrof, a także lękach i histeriach, które prowadzą do wiary w rzeczy niestworzone.

To książka o tym, jak ludzkość oszukuje samą siebie i jest swoim największym wrogiem.

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-812-5819-7

Tytuł oryginalny: Truth. A Brief History of Total Bullsh*t

Liczba stron: 320

Albatros

Format: 13.0x21.0cm

Cena detaliczna: 36,99 zł

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc

Audiobook książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Kaśka N

Odkrycie marca!

Myślałam, że po "Prawda. Krótka historia wciskania kitu" Tom Philips już nizym nas nie zaskoczy, a tu taka niespodzianka! Książka znakomita! Nie można się od niej oderwać i mam wrażenie, że każda kolejna poruszana kwestia jest znacznie bardziej absorbująca od poprzedniej. Cieszę się, że autor zdecydował się podejmować takie, a nie inne tematy. W jakimś stopniu przyczynia się do edukowania czytelników w kwestii m.in historii, co już pokazał w poprzedniej książce, a teraz udowadnia, że da się zrobić jeszcze więcej...



Marek Jankowski

Krótka historia wciskania kitu

Książka bardzo ciekawa, w dodatku zabawna i napisana lekkim, łatwo przyswajalnym językiem. To pozycja, po którą sięgnąć mogą nawet totalni laicy. Na pewno do niej jeszcze wrócę.
Wiktoria Mazurek

Rewelacyjna!

Do przeczytania książki zachęcił mnie fakt, iż byłam pod ogromnym wrażenie poprzedniej książki autora. Liczba ciekaostek w tamtej książce przerosła moje najśmielsze oczekiwania i miałam ogromną nadzieję na to, że z tą książką będzie podobnie. I wiecie co? Nie zawiodłam się! Autor jak zwykle zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jego lekki styl, sposób w jaki operuje żartami, ważnymi faktami... Dla mnie petarda! Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w ogóle.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...