Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prawda zapisana w popiołach Tom 2 Krzyk zagubionych serc

Joanna Jax

Prawda zapisana w popiołach Tom 2 Krzyk zagubionych serc

7.9

(612 ocen) wspólnie z

39,90

 

Początek lat sześćdziesiątych nie należy do najłatwiejszych. Zimna Wojna jest o krok od przeobrażenia się w nowy konflikt zbrojny, świat w napięciu czeka na rozwój wydarzeń a Polacy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistoci pod postacią gomułkiwskiej "małej stabilizacji". Bohaterowie muszą zmierzyć się z problemami, które pojawiły się na ich drodze. Jedni, dręczeni wyrzutami sumienia starają się wszystko naprawić, a inni nie mają nawet takiej sznasy. Pozstaje jedynie odrobina zrozumienia najbliższych, pomimo, że okoliczności pewnych działań często działają na ich niekorzyść. Pomimo tego każdy próbuje znaleźć w drugiej osobie choś trochę empatii i zrozumienia.

Czy uda im się zamknąć przeszłość i naprawić wszystkie wyrządzone szkody?

Videograf
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-783-5733-9

Liczba stron: 432

Videograf

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wywiad z autorką

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Anna Rusak

Warta uwagi

Bardzo lubię historie osadzone konkretnych ramach historycznych. Można wówczas przenieść się do zupełnie innego świata i poczuć emocje temu towarzyszące. Autorka już w pierwszym tomie tego dzieła zaserwowała nam wspaniałą literaturę i wierne odzorowanie minionych lat. Książkę czytało się znakomicie, dlatego też jak usłyszałam i premierze kilenrgo tomu bez wahania złozyłam zamówienie. Bardzo się ciesze, że autorka podołała wyzwaniu i napisała jeszcze lepszą książkę. Pozstaje mi pogratuluwać i życzyć sukcesów w przyszłości. Z niecierpliwościa będę czekać na kolejne tomy.
Danuta W.

Mistrzyni powieści historycznych

Moi znajomi dobrze wiedzą, że jestem ogromną fanką twórczorsci Pani Joanny Jax. Według mnie cały cykl książke jest świtnym przykładem tego, jak powinno się pisać książki obyczajowo hisoryczne. Każdy znajdzie tu coą dla siebie. Zchęcam wszystkich do zapoznania się z twórczością tej autorki, bo moim zdaniem jest niedoceniania i za mało znana. Książki sa fantastyczne - nic dodać nic ująć!
Dominika Szczygieł

Nareszcie

Długo czekałam na kontynuację tego cyklu, ale wreszcie jest i musze przyznać, że autorka nie zawiodła moich oczekiwań. Książkę przeczytałam od razu w całości i teraz troche żałuję, że już ją skończyłam, ale nie mogłam sie oprzeć. Autorka ma świetne wyczucie stylu i czuje, że jeszcze długo będę rozmyślać na losami bohaterów. Teraz nie pozostaje mi nic innego tylko czekać na kolejne tomy.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...