Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prawo a medycyna

Jacek Sobczak

Prawo a medycyna

45,81

 

Oddawane do rąk Czytelników opracowanie jest zbiorem tekstów poświęconych różnym aspektom prawa medycznego. Z natury rzeczy, z uwagi na zainteresowania autora, odnoszą się one z jednej strony do problematyki styku prawa medycznego z zagadnieniami obejmującymi ochronę danych osobowych i wykorzystywanie informacji, z drugiej natomiast prawa człowieka, w szczególności te ich aspekty, które dotyczą pacjentów i lekarzy. Przedstawiciele obu tych grup częstokroć nie zdają sobie sprawy z tego, jak ściśle obie te sfery są ze sobą powiązane, jak bardzo jedna drugą warunkuje.

/fragment Wstępu/

Prof. zw. dr hab. nauk prawnych Jacek Sobczak, kierownik Katedry Prawa Ochrony Własności Intelektualnej, Wydział Prawa SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie. Specjalizuje się w prawie prasowym autorskim, ochronie własności intelektualnej, a ostatnio także w szeroko pojętym prawie medycznym. Prowadzi kompleksowe badania nad wolnością środków społecznego przekazu, funkcjonowaniem systemów prasowych, swobodą ekspresji artystycznej oraz prawem filmowym. Publikował rozprawy z zakresu historii państwa i prawa, doktryn politycznych i prawnych, prawa konstytucyjnego i praw człowieka oraz prawa karnego. Sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku. Autor 30 własnych książek i redaktor lub współredaktor 28 innych monografii, 300 rozdziałów w książkach, ponad 150 artykułów w czasopismach naukowych.

Silva Rerum
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-656-9740-0

Tytuł oryginalny: polski

Liczba stron: 250

Format: 23.9x16.6

Cena detaliczna: 65,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...