Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Proces Alexa Crossa

James Patterson, Richard DiLallo

Proces Alexa Crossa

6.7

(240 ocen) wspólnie z

38,08

 

Czarnoskóry detektyw Alex Cross, specjalista od tropienia seryjnych zabójców, cofa się do początku XX wieku, by opowiedzieć historię, która wydarzyła się na amerykańskim Południu za rządów prezydenta Theodore'a Roosvelta. Jej bohaterem jest młody biały prawnik Benjamin Corbett, który wraz z stryjecznym dziadkiem Alexa, Abrahamem Crossem, rzuca wyzwanie członkom Ku Klux Klanu. Rok 1906. Ben Corbett, były żołnierz, obecnie wzięty waszyngtoński prawnik, podejmuje się misji zleconej przez prezydenta Roosvelta: ma powrócić do położonego w Missisipi rodzinnego miasteczka Eudora, by zbadać coraz bardzo niepokojące doniesienia o nasilających się aktach agresji i samosądach na czarnoskórych. Jego łącznikami ze światem kolorowych mieszkańców miasta stają się Abraham i jego wnuczka Moody. Działania Bena w obronie czarnych przysparzają mu niebezpiecznych wrogów. Grupa ekstremistów, zwana Białymi Najeźdźcami, szykuje się do wymordowania rodziny Crossów. Tylko Ben ma odwagę się im przeciwstawić. Czy uda mu się przerwać spiralę terroru, odkryć, kto stoi za rasistowskimi atakami i doprowadzić do historycznego procesu?

Albatros
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-765-9551-1

Liczba stron: 400

Albatros

Format: 13.0x20.5cm

Cena detaliczna: 38,08 zł

Tłumaczenie: Izabela Matuszewska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...