Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Proces diabła

Adrian Bednarek

Proces diabła

7.7

(512 ocen) wspólnie z

33,00

 

"Jestem diabłem w ludzkiej skórze.
Jestem seryjnym mordercą broniącym innego mordercy…

Kilka lat temu na ulicach Krakowa siał terror Rzeźnik Niewiniątek. Został ujęty przez policję i skazany na dożywocie, jednak piekło młodych dziewczyn wcale się nie skończyło. Dzieło kontynuował bowiem człowiek dokonujący rytualnych morderstw na prostytutkach. Przestępca, ochrzczony przez prasę mianem Rozpruwacza z Krakowa, wpada w końcu w ręce policji, a jego adwokatem zostaje młody, spragniony sukcesów zawodowych prawnik, Kuba Sobański, który postanawia zrobić wszystko, by wygrać proces. I wygląda na to, że może mu się to udać – przecież nikt nie zrozumie mordercy lepiej niż inny morderca...
Tymczasem w życiu Sobańskiego pojawia się tajemnicza kobieta, która sprawia, że wszystkie jego bolesne wspomnienia powracają, a schowane pod przykrywką modnych ubrań pragnienia znów dają o sobie znać. Ile będzie w stanie zaryzykować, by po raz kolejny spróbować uciszyć swoje demony i dać sobie szansę na normalne życie?

Zastanawialiście się kiedyś, co się stanie, kiedy jeden seryjny morderca będzie bronił przed sądem swojego kolegę po fachu? Takiej dawki zła, intryg i kłamstw nie znajdziecie w żadnej innej książce.
Agata Kot, naczytane.blogspot.com

„Proces Diabła” to najprawdziwsze i wstrząsające studium zła. Oto kontynuacja „Pamiętnika Diabła”, która udowadnia, że Adrian Bednarek przeciera dla siebie nowe szlaki thrillera psychologicznego!
Klaudia Pankowska-Bianek, porozmawiajmy-o-ksiazkach.blogspot.com

Literatura kocha śmierć i postaci seryjnych morderców. „Proces diabła” jest kolejną książką, która podejmuje ten temat, ale jako jedna z nielicznych odwraca całkiem nieźle funkcjonujący schemat o zabójcy budzącym odrazę oraz ofierze mającej wywoływać współczucie i sympatię czytelnika. To właśnie główny bohater i tytułowy diabeł, jego niepokojące i mroczne monologi wewnętrzne, które przedstawiają wręcz sensualny i obsesyjny pociąg do morderstwa sprawiają, że ta powieść to rewelacyjny thriller psychologiczny odwołujący się do mrocznej strony ludzkiej natury.
tu będzie nazwisko, naszksiazkowir.blogspot.com

Adrian Bednarek – urodzony w 1984 w Częstochowie. Zapalony fan sportu żużlowego. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenionych przez czytelników thrillerów ( „Pamiętnik Diabła”, „Proces Diabła”, „Spowiedź Diabła”) o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa. Pisanie uważa za swój największy nałóg – w kolejce do publikacji czeka już dziesięć jego kolejnych powieści.
"

Novae Res
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-808-3819-2

Liczba stron: 326

Format: 20.5x14.6

Cena detaliczna: 33,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...