Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Programowanie Internetu rzeczy. Wprowadzenie do budowania zintegrowanych rozwiązań IoT między urządzeniami a chmurą

Programowanie Internetu rzeczy. Wprowadzenie do budowania zintegrowanych rozwiązań IoT między urządzeniami a chmurą

49,94

 


Ten praktyczny przewodnik uczy, jak programować Internet rzeczy (Internet of Things – IoT). Autor i edukator Andy King dzieli złożone problemy programistyczne na instrukcje krok po kroku i pokazuje, jak zaprojektować i zbudować własny kompleksowy system Internetu rzeczy typu full-stack – od urządzenia po chmurę. Ta praktyczna książka przeprowadza czytelników przez proces doboru narzędzi, konfigurowania środowiska programistycznego oraz projektowania i implementacji rozwiązania.
Uczy, jak działa typowy ekosystem IoT oraz jak radzić sobie z problemami z integracją, jakie pojawiają się w trakcie implementowania rozwiązań IoT.

Ta książka pomoże w rozpoczęciu pracy zarówno studentom, którzy poznają podstawy IoT, jak i menedżerom, którzy znają się nieco na IT i chcą lepiej zrozumieć niuanse technologii IoT, a także programistom rozwijającym własny system inteligentnego domu.
• Projektowanie kompleksowego rozwiązania dla przykładowego problemu IoT
• Konfigurowanie środowiska do budowania i testowania rozwiązań IoT
• Porządkowanie projektu oprogramowania poprzez utworzenie abstrakcji w językach Python i Java
• Używanie MQTT, CoAP i innych protokołów do łączenia się z urządzeniami i usługami IoT
• Tworzenie niestandardowego, bazującego na notacji JSON formatu danych do użycia na różnych platformach i usługach
• Wykorzystywanie usług w chmurze do wspomagania ekosystemu IoT i dostarczania korzyści biznesowych
„Ta książka przedstawia programistom bezcenne techniki projektowania, rozwijania i wdrażania kompleksowych systemów Internetu rzeczy.”
—Rolando Herrero
Profesor, Northeastern University
„Czytelnicy dobrze poznają komponenty wchodzące w skład rozwiązań IoT i dowiedzą się, jak naprawdę wygląda proces ich budowania.”
—Tim Strunck
Dyrektor działu Software Engineering,
Atom Power
Andy King jest wprawionym informatykiem, edukatorem i liderem technicznym z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w projektowaniu i budowaniu narzędzi do zarządzania siecią, systemów telematycznych i platform Internetu rzeczy. Doradza klientom na całym świecie w zakresie strategii, projektowania i integracji systemów IoT. Jest wykładowcą na Northeastern University, gdzie prowadzi kurs Connected Devices.

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7541-460-8

Liczba stron: 412

Cena detaliczna: 89,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...