Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Projekt „Nighthawk”

Clive Cussler, Graham Brown

Projekt „Nighthawk”

6.8

(62 ocen) wspólnie z

47,80

 

BESTSELLER NAJWIĘKSZEGO NA ŚWIECIE MISTRZA POWIEŚCI PRZYGODOWYCH

Cykl "Z archiwów NUMA"

Kurt Austin i Zespół Specjalny NUMA – Narodowej Agencji Badań Morskich i Podwodnych - walczą z czasem, by najnowsze niebywałe odkrycie naukowe nie stało się zarazem ostatnim dokonaniem ludzkości.

Najnowocześniejszy statek powietrzny, jaki kiedykolwiek zbudowano, zdolny do lotu na granicy kosmosu, znika nad Pacyfikiem. USA wzywa zespół NUMA. Ale Nighthawka szuka też Rosja i Chiny – i nie cofną się przed niczym, by zdobyć najnowszą technologię. Lecz prawdziwą stawką w tej śmiertelnie niebezpiecznej grze jest tajny ładunek samolotu. Jego eksplozja może zetrzeć z powierzchni ziemi całe kontynenty...

Od wysp Galapagos, poprzez południowoamerykańską dżunglę, po lodowate wody legendarnego górskiego jeziora Inków, Kurt Austin i NUMA usiłują zapobiec kataklizmowi. Może się jednak okazać, że uczestniczą w wyścigu, który dla wszystkich zakończy się przegraną...

CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy i najbardziej lubiany autor powieści przygodowo-sensacyjnych na świecie. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater, Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści od prawie pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. W każdym tygodniu zajmują najwyższe miejsca w Top 10 „New York Timesa”. Są tłumaczone na 60 języków i publikowane w 105 krajach.
Clive Cussler nazwany został WIELKIM MISTRZEM PRZYGODY, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

Amber
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-241-7464-5

Tytuł oryginalny: Nighthawk

Liczba stron: 400

Cena detaliczna: 47,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...