Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Proroctwo które można wypełnić

Opracowanie Zbiorowe

Proroctwo które można wypełnić

8.8

(9 ocen) wspólnie z

34,90

 

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.
Jezus do świętej siostry Faustyny
Po co istnieje nasz kraj? Czy Chrystus faktycznie powierzył Polakom wyjątkową misję? A jeśli tak, to kiedy się ona wypełni? W jaki sposób każdy z nas może wskrzesić iskrę wiary, by zapłonął świat? I czy nie odrzucamy Bożego wezwania do przymierza?
Przeczytaj wywiady z wielkimi duchowymi przewodnikami i świadkami Chrystusa, którzy opierając się na proroctwach Matki Bożej, świętej siostry Faustyny, prymasa Hlonda czy Teresy Neumann, odczytują rolę Polski we współczesnym świecie. Książka została poszerzona o fragmenty rozmów z bohaterami Proroctwa, które nie znalazły się filmie.
Jesteśmy dzisiaj świadkami wielkiej walki duchowej na śmierć i życie. Polska moim zdaniem odegra w tym olbrzymią rolę. Jesteśmy bodaj jedynym krajem w Europie, w którym Kościół jeszcze trwa, w którym jest podtrzymywana tradycyjna wiara, kościoły nie są sprzedawane, nie są puste.
ks. Piotr Glas
Bóg daje nam szansę na odpowiedź; nie chce jej wymusić. To bardzo duża odpowiedzialność: ktoś wszechmocny wychodzi z propozycją. Chyba nie ma bardziej udręczonego narodu niż Izrael, dlatego że jest wybranym narodem. Słowa „Polskę szczególnie umiłowałem” wybrzmiewają jak „Wybrałem was”. Jeśli teraz nie wejdziecie w przymierze, czyli zlekceważycie moją propozycję, czego możecie się spodziewać?
Augustyn Pelanowski OSPPE
Z zewnątrz iskra z Polski jest czymś niewidocznym. To może być coś tak małego i skromnego, że nie trzeba wcale podnosić głosu, tylko mobilizować ludzi, którzy nie boją się swojego codziennego krzyża, żeby ofiarowali się za ludzkość. Nawet jeden człowiek, który staje przed Bogiem, podejmuje swój krzyż i go ofiaruje, staje się iskrą. Za iskrę ofiarowałem swoje życie, za jej rozwój, za jej moc wewnętrzną, żeby tych ludzi było jak najwięcej i jak największego formatu.
ks. Adam Skwarczyński
Zanim przyjdzie tryumf Niepokalanego Serca, zanim nastanie wiosna Kościoła, zanim Kościół odnowi się jako Oblubienica i zostanie zaślubiony Oblubieńcowi, który przyjdzie po swoją Oblubienicę, będzie czas takich ciemności, w których prawie wszystkie światła zgasną. Nie będzie oficjalnych miejsc kultu, być może, jak mówią święci i mistycy, kościoły zostaną zamienione w świątynie Antychrysta.
ks. Dominik Chmielewski SDB

Esprit
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-660-6181-1

Liczba stron: 456

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...