Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Prosta droga do zdrowia

Stefania Korżawska

Prosta droga do zdrowia

7.2

(18 ocen) wspólnie z

23,10

 

Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w akcji: `Cały naród pije herbatki ziołowe`. Akcja ta ma na celu przybliżenie człowieka XXI wieku do natury, a jednocześnie uświadomienie, że tylko ona może dać mu nie tylko zdrowie, urodę, ale także przekazać bezinteresowną miłość. Matka Teresa rozpaczliwie wołała: `Świat ginie z braku miłości`. Warto więc wrócić do ziół, żeby nauczyć się od nich miłości. Te misterne roślinki niczego od człowieka nie potrzebują, wystarczy im tylko słońce, krople deszczu i urokliwa ziemia polska, służą zaś człowiekowi od zawsze. Wybitny poeta ks. Jan Twardowski powiedział, że `zioła są pamiątką raju`. Nie zostały zmienione, nikt jeszcze nie śmiał zmieniać istoty tych arcydzieł natury. Ale niestety nowoczesny człowiek tak beztrosko i bez żadnego opamiętania niszczy ten biblijny raj, że kasztany w lipcu zaczynają usychać, zaś wiele ziół odchodzi z tego nieprzyjaznego im świata bezpowrotnie. Profesor Syreński w XVI wieku opisał 765 ziół leczniczych, zaś w XXI wieku pozostało ich tylko około dwustu. Nietrudno wyobrazić sobie ogromu zniszczeń, których na przestrzeni wieków dokonał człowiek w przyrodzie. Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że jesteśmy cząstką przyrody i bez niej nie przeżyjemy nawet jednego dnia. Dlatego zróbmy przestrzeń dla przyrody - drzewa, zioła nie mają siły przebicia, nie mają głosu, ale jestem przekonana, że znajdą sojuszników, którzy w ich imieniu zechcą mówić i jednocześnie będą bronić ostatniego już naturalnego bastionu, który ostał się na naszej Ziemi.
Stefania Korżawska.

Corsam
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-902-9943-3

Liczba stron: 96

Format: 14.2x20.7

Cena detaliczna: 23,10 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...