Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki

Rafał Witek

Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki

7.8

(13 ocen) wspólnie z

39,90

 

Czy wyobrażacie sobie przedszkole, do którego chodzą dzieci i zwierzaki? Takie właśnie jest Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki. Każdy jest tu mile widziany!

W swojej nowej grupie przedszkolnej pięcioletnia Malina spotyka Kociaka, Szczeniaka, Królika, Fretkę, a nawet Dzięcioła. I świetnie się z nimi bawi! A przy okazji uczy się je rozumieć, poznaje sposób na bałagan, znajduje skarby świata… i odkrywa, jak ważne – najważniejsze! – są przyjaźń i wzajemny szacunek.

Perypetie Maliny i pozostałych bohaterów opisane są w 22 krótkich rozdziałach idealnych do głośnego czytania. Każdy przedszkolak znajdzie tu to, co lubi najbardziej: wartką akcję, dowcip oraz mnóstwo (nie)codziennych przygód. Książka podkreśla wagę takich wartości jak przyjaźń, wzajemny szacunek, współpraca czy zrozumienie dla potrzeb innych. Poszczególne rozdziały, napisane prostym językiem, skupiają się na wybranych zagadnieniach z programów wychowania przedszkolnego dla cztero- i pięciolatków. Książka stanowi więc wartościowe źródło tekstów dla rodziców i nauczycieli przedszkola.

W ostatnim rozdziale zamieszczono niespodziankę: „Piosenkę przedszkolaków” z nutami. Można jej posłuchać na stronie wydawnictwa Bajka i zaśpiewać wspólnie z chórem dziecięcym Mille Voci.

Bajka
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-654-7964-8

Liczba stron: 96

Format: 19.5x24.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...