Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przedziwne są Twe dzieła, Panie

Tatina Ustinowa

Przedziwne są Twe dzieła, Panie

5.3

(3 oceny) wspólnie z

20,58

 

Nieoczekiwane zwroty akcji, przemiany duchowe postaci i wątek sensacyjny, spleciony z osobistym, jak również ciekawy, żywy język, to wyjątkowe atuty tej książki.
Autorka cytuje w tytule słowa wypowiedziane przez głównego bohatera, który próbuje podsumować zaskakujące, niewiarygodne wręcz zmiany w swoim życiu osobistym, jak i perypetie w trakcie wyjaśniania tajemnic, z którymi przyszło mu się samotnie zmierzyć. Odkrywanie ludzkich charakterów, próba odpowiedzi na dręczące pytania - kto jest sprzymierzeńcem, kto jest sobą, a kto nosi maskę i jest marionetką przeciwnika (ów)…
Dobre kryminały bazują głównie na dreszczyku emocji, niemniej w tej historii Autorka oferuje Czytelnikowi coś więcej – przypomina o ważnych prawdach życiowych, o przyjaźni, miłości, pięknie przyrody…

Zaledwie Andrzej Bogolubow przejął stanowisko dyrektora muzeum sztuk pięknych w Peresławlu, wokół niego zaczęły się dziać naprawdę przedziwne rzeczy! Była dyrektorka muzeum niespodziewanie umiera na oczach Bogolubowa… Ktoś mu grozi i robi świństwa - przebija opony, podrzuca obraźliwe listy, posądza o próby zamknięcia muzeum, a nawet usiłuje zabić! Niebawem wszystko staje się jasne. Tu, w jego muzeum, działają złe, potężne i niewytłumaczalne siły. Bogolubow zmuszony jest sam prowadzić śledztwo. I przy okazji przejść próbę uczuć do byłej żony, która niespodziewanie i zdecydowanie nie w porę, zjawia się na progu jego nowego domu…

Rea
Oprawa: Kartonowa

ISBN: 978-83-799-3165-1

Liczba stron: 256

Format: 21.5x13.6

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...