Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przekąski i desery na małe przyjęcia Mamo daj mi przepis

Bielecka Justyna

Przekąski i desery na małe przyjęcia Mamo daj mi przepis

14,41

 

To czwarta z serii książek kulinarnych „Mamo, daj mi przepis”. Dotychczas ukazały się już: „Ciasta i ciasteczka”, „Potrawy z warzyw, grzybów, kaszy i mąki” oraz „Dania mięsne i rybne”. Wszystkie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Teraz do zestawu dołączamy „Przekąski i desery na małe przyjęcia”.
Książka zawiera trzy główne działy. Pierwszy to różnego rodzaju zakąski: smakowe pasty, oryginale koreczki i kanapki, przekąski z jajek czy ryb, galarety, pasztety, galantyny, faszerowane warzywa i sałatki oraz zakąski na gorąco: grzanki, tosty, babeczki i kiełbaski. W drugim dziale znalazły się przepisy na wszelkiego rodzaju desery: surówki i sałatki owocowe, koktajle, kremy, suflety, słodkości z mleka i śmietany oraz kasz i mąki, a także czekoladki, krówki czy marcepan. Ostatni dział składa się z przepisów na różne napoje i napitki: mrożone herbaty smakowe, napoje z maślanki, syropy i lemoniady owocowe, ale także napoje gorące: wyśmienite herbaty i kawy oraz koktajle z alkoholem, ajerkoniaki, piwa, poncze, wina i nalewki. Zebrane przepisy w łatwy sposób pozwalają przygotować małe przyjęcie.
Przepisy na potrawy są sprawdzone przez pokolenia i gwarantują, że goście chętnie sięgną po dokładki. Wszystkie dania są proste do zrobienia. Całość, podobnie jak we wcześniejszych tomach została opatrzona pięknymi fotografiami. Dodatkowo w drugiej części książki znajduje się notes na zapisanie własnych receptur. Wszystko po to, żeby ulubione przepisy mieć zawsze na wyciągnięcie ręki. Bonusowo zamieściliśmy porady, dzięki którym zorganizowanie przyjęcia będzie jeszcze łatwiejsze.
Kolejny tom, jaki planujemy wydawać w tej serii to : „Przetwory oraz zioła w kuchni i spiżarni”.

Jedność
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-814-4547-4

Liczba stron: 264

Format: 17.1x28.1cm

Cena detaliczna: 26,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...