Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przekroczyć próg modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Modlitewnik duży format

Sobolewski Zbigniew

Przekroczyć próg modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Modlitewnik duży format

8.0

(1 ocena) wspólnie z

20,00

 

Święty Jan Paweł II był człowiekiem czynu, a zarazem gorliwej modlitwy – całkowitego oddania się i zawierzenia Bogu. Modlitwa dodawała mu sił w cierpieniu, niosła pociechę i nadzieję w trudnościach.

„Oddaję do rąk łaskawych Czytelników ten modlitewnik, w którym zebrałem najpiękniejsze modlitwy Jana Pawła II. Znajdują się w nim modlitwy drogie sercu Ojca Świętego, towarzyszące mu od pierwszych lat jego życia oraz te, które wypowiedział w różnych miejscach i okolicznościach” – napisał we wstępie ks. Zbigniew Sobolewski, redaktor publikacji.

Zanurzajmy się w rzeczywistość życia wewnętrznego, bo jest ono niezbędnym warunkiem wzrastania w świętości. Modlitwy i teksty zgromadzone w modlitewniku „Przekroczyć próg modlitwy ze św. Janem Pawłem II” pomogą nam, będącym uczniami oraz spadkobiercami dziedzictwa świętego papieża, doświadczać w tym procesie wsparcia Bożej łaski.



Odbiorcy:

- spadkobiercy dziedzictwa św. Jana Pawła II

- poszukujący inspiracji w życiu wewnętrznym

- świadomi potrzeby pogłębiania własnej wiary

- pragnący własnego nawrócenia.



Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

W modlitewniku zamieściliśmy wybór tekstów św. Jana Pawła II dotyczących najważniejszych aspektów życia duchowego. Znajdują się w nim modlitwy codzienne, podstawowe prawdy wiary, charakterystyka rzeczywistości Bożego miłosierdzia, medytacje o krzyżu, o Najświętszym Sercu Jezusa i Eucharystii, prośby za przyczyną Matki Bożej, a także papieskie refleksje o Kościele, rodzinie
i wspólnocie ojczystej. Propozycja rachunku sumienia, umieszczona przy końcu publikacji pomoże Czytelnikom przeżyć głębiej sakrament pojednania i pokuty.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-797-1801-6

Liczba stron: 304

Format: 14.9x21.2

Cena detaliczna: 20,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...