Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przewodnik po relacjach rodzinnych

Gary Chapman

Przewodnik po relacjach rodzinnych

29,00

 

„Co się z nami stało?” powtarzają mężowie i żony po kilku miesiącach wspólnego życia, które miało być nieprzerwanym pasmem małżeńskiej szczęśliwości. Codzienność – lub to, w jaki sposób ją odbierają – okazała się daleka od wspaniałego, romantycznego i wywołującego uczucie spełnienia stanu, który mieli nadzieję osiągnąć. Nie trzeba wiele czasu, aby ludzie z ogromnymi oczekiwaniami zdali sobie sprawę, że ich osobiste szczęście nie jest jedynym sensem życia partnera oraz że ich małżonek wkroczył w życie małżeństwie z własnymi oczekiwaniami i planami.



Problem ten ma charakter powszechny i może się przerodzić w poważne trudności, jeśli nie zostaną na czas podjęte właściwe działania. Na szczęście uczucia rozczarowania i frustracji nie trwają wiecznie. Małżonkowie, którzy są oddani temu, aby ich związek się rozwijał i umacniał, mogą je przezwyciężyć, tworząc nowe, wspólne życie dające obojgu poczucie zadowolenia.



Wskazówki, zawarte w tej niezwykle mądrej książce, stanowią dobry punkt wyjścia do trwających całe życie poszukiwań tego co w małżeństwie najważniejsze – jedności. W dążeniu do tej jedności doskonałość nie powinna stać się w żadnym wypadku celem. W budowaniu jedności najbardziej ekscytujące jest to, że zawsze można posunąć się o krok dalej. Kształtowanie związku jest procesem, dlatego jeśli małżonkowie wyruszają we właściwym kierunku, będą wspólnie zbierali wspaniałe owoce swoich starań.

Vocatio
ISBN: 978-83-749-2028-5

Liczba stron: 368

Format: 180x230mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...