Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przychodzi nowy powiew Ducha O św. Charbelu, mistyce i posługiwaniu w Bożej mocy

Aleksander Bańka

Przychodzi nowy powiew Ducha O św. Charbelu, mistyce i posługiwaniu w Bożej mocy

6.8

(4 oceny) wspólnie z

16,38

 

Jest liderem wspólnoty organizującej Tyskie Wieczory Uwielbienia, na których gromadzą się tysiące wiernych z całej Polski. Jako mały chłopiec doświadczył wyjątkowej obecności św. Ojca Pio, co bardzo mocno wpłynęło na jego relację z Bogiem. Od kilku lat, jak sam mówi, jest zaprzyjaźniony ze św. Charbelem, za pośrednictwem którego dokonało się jego uzdrowienie. Od tego momentu bywa w Libanie kilka razy w roku, poznając życie i cuda tego niesamowitego mnicha.

Dzięki książce dowiesz się m.in.:
– czy każdy może być mistykiem,
– czego możemy nauczyć się od św. Charbela,
– co łączy katolików w Polsce z chrześcijanami z Libanu,
– po co wierzącym filozofia,
– czym jest noc ciemna i jak ją przetrwać.

Gdy Bóg stworzył świat, kazał człowiekowi ponazywać to, co stworzył. A ponieważ ciągle „wszystko czyni nowe”, dziś ponownie zaprasza nas do ponazywania tej nowej rzeczywistości. Jakie to szczęście,że ma pod ręką Olka Bańkę, który pomaga nam nie pogubić się w gąszczu bombardujących nas każdego dnia, sprzecznych ze sobą newsów związanych z ruchem charyzmatycznym i wejść w tę rzeczywistość bez lęku. Ta książka jest lekiem na lęk, snopem światła rzuconym na to, co najistotniejsze,i przypomnieniem, do Kogo należy zwycięstwo. Czytajcie!

Marcin Jakimowicz – dziennikarz Gościa Niedzielnego, lider Diakonii Świętej Rodziny.

Aleksander Bańka – dr hab. filozofii, politolog, świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej – od lat posługuje modlitwą i na wiele sposobów głosi Ewangelię.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2981-6

Liczba stron: 192

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 27,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...