Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przyczajony geniusz Janusz Gajos 21 opowieści

Jacek Wakar

Przyczajony geniusz Janusz Gajos 21 opowieści

6.2

(88 ocen) wspólnie z

26,57

 

Droga jaką przeżył Janusz Gajos, by stać się tym kim jest nie należała do najprostszych. Aż cztery razy zdawał do szkoły filmowej zajmując się w międzyczasie terminowaniem w lalkowym teatrze w Będzinie. Spędził wiele czasu poza Warszawą, z dala od fleszy, następnie zaczął doskonalić swój talent w niebywale trudnym gatunku jakim jest komedia. Osiągnął sławę o jakiej marzy nie jeden…

Życie Janusza Gajosa wiąże się z nieustanną ucieczką od ról, które mogły go zaszufladkować na zawsze. Lecz dziś myśląc o aktorze przewija nam się wiele świetnych kreacji jakie stworzył. To zdecydowanie jego ogromne zwycięstwo.

Wielka siła polskiego aktorstwa. W książce wybitni przedstawiciele polskiej sceny i filmu wspominają spotkania z Gajosem, nie tylko zawodowe, ale również prywatne.

Czerwone i Czarne
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-662-1919-9

Liczba stron: 352

Format: 14.0x22.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Promocja książki w ramach WOŚP

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Sandra

super

Zdecydowanie polecam Wam tą książkę, choć może nie poznacie szczegółów z życia aktora z pewnością dowiecie się kilku ciekawostek. Bardzo fajnie napisana książka, przy której spędziłam miło czas i zdecydowanie nie żałuje, że zapoznałam się z jej treścią :)
Konrad O.

godna polecenia

Książka pozwala nam bliżej poznać życie Gajosa. Dowiadujemy się nieco więcej o jego karierze, o tym jak postrzegali go inni, jaki był na co dzień. Świetna pozycja o wspaniałym polskim aktorze, którego powinniście poznać bliżej.
Michalina

Janusz Gajos

To niesamowite jak osoby udzielające wywiadu w książce postrzegają Janusza Gajosa. Każda z osób wypowiada się o nim bardzo dobrze, co rzadko się zdarza, gdy mówimy o takiej sławie. Cóż mogę powiedzieć wielki człowiek o wielkim sercu.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...