Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przygoda z panem G.

Dorota Bieńkowska

Przygoda z panem G.

8.7

(3 oceny) wspólnie z

32,00

 

„Przygoda z Panem G.”, czyli relacja o zmaganiach z nowotworem pnia mózgu, który od kilkunastu lat towarzyszy autorce, to opowieść bardzo odważna. Pozbawiona upiększeń i niepozostawiająca złudzeń co do charakteru choroby. Nie każdy potrafiłby w tak otwarty sposób mówić o najbardziej intymnych sprawach. Autorka nie tylko opowiada szczegółowo o przebiegu choroby, o jej leczeniu, ale także o codziennym funkcjonowaniu, które bardzo odbiega od normalnego życia z powodu spustoszenia, jakie nowotwór poczynił w organizmie. Nie należy się jednak bać lektury – wszystko podane jest ze smakiem, czasem dowcipnie, za każdym razem jednak bez woalu. Podziwiać należy ogromny dystans autorki do siebie i do choroby. Dorota Bieńkowska nie występuje w roli ofiary ani nie robi z choroby przedmiotu sensacji. To opowieść bardzo rzeczowa, przemyślana i celowa. Z jej lektury jasno wynika, że rak to nie wyrok i warto o siebie walczyć, nawet jeśli inni nie dają nadziei. Autorka stworzyła połączenie bardzo osobistej relacji, spowiedzi niemal, z poradnikiem profilaktyki chorób mózgu. Część poradnikowa to naprawdę przydatna lektura. Dowiadujemy się z niej nie tylko o tym, jak zbudowany jest mózg, jaką pełni rolę i jak funkcjonuje, ale także o tym, co nam grozi, jeśli nie będziemy o niego dbać należycie.
Żeby było jeszcze ciekawiej, jeden z rozdziałów to fantastyczne pole do zabawy. Autorka zamieszcza w nim cały zestaw zadań logicznych, które mogą rozruszać nawet najbardziej leniwy mózg.
„Przygoda z Panem G.” to książka mądra, przypominająca, co jest w życiu najważniejsze i że nic nie jest nam dane na zawsze.
To przede wszystkim książka potrzebna!

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-785-6560-4

Liczba stron: 192

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...