Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przygody Tomka Sawyera

Mark Twain

Przygody Tomka Sawyera

7.7

(7 ocen) wspólnie z

24,99

 

Bohaterem tej pełnej humoru powieści jest Tomek Sawyer, sierota, którego wychowuje, a raczej próbuje wychować, ciotka Polly. Niesfornemu chłopcu bardzo imponuje włóczęgowski tryb życia Hucka Finna, starszego kolegi. Do grona przyjaciół Tomka należy również Becky, szkolna koleżanka i zarazem ukochana chłopca. Dzieci zwykle razem spędzają czas. Pewnej nocy na cmentarzu Huck i Tomek przypadkowo stają się świadkami morderstwa. Tytułowy urwis ujawnia prawdziwego winowajcę i staje się bohaterem całego miasteczka. Jednak na tym opowieść się nie kończy, gdyż zabójca ucieka z sali sądowej. Myśl o ponownym spotkaniu z bandytą napawa chłopca strachem... Tytuł znajduje się na "Złotej Liście" książek polecanych do czytania dzieciom opracowanej przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.
Mark Twain, właściwie Samuel Langhorne Clemens (1835–1910), był jednym z pierwszych wielkich prozaików amerykańskich. Jawił się w swej twórczości jako realista, humorysta, satyryk wykazujący zainteresowanie kwestiami społecznymi i moralnymi. W znacznej mierze inspirację do pisania czerpał z własnego dzieciństwa oraz podróży po Europie i Ameryce. Na podstawie wspomnień z okresu, kiedy był pilotem parostatków pływających po Missisipi, powstała powieść autobiograficzna Życie na Missisipi, zaś ich fabularnym rozwinięciem stały się m.in. takie utwory, jak: Przygody Tomka Sawyera (1876) i Przygody Hucka (1884). Charakteryzują się one bogato ukazaną warstwą obyczajową i psychologiczno-wychowawczą.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-756-8583-1

Tytuł oryginalny: The Adventures of Tom Sawyer

Liczba stron: 264

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 24,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...