Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przyjacielska odpowiedź krytykom Amoris Laetitia

Buttiglione Rocco

Przyjacielska odpowiedź krytykom Amoris Laetitia

29,90

 

zytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich i rodzinnych oraz szczególnie potrzebują macierzyńskiego wsparcia Kościoła. Kardynał Gerhard Ludwig Müller

Od dawna żaden dokument papieski nie wzbudzał takich kontrowersji jak adhortacja Amoris Laetitia, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię dopuszczania do komunii świętej osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach. Kardynał Gerhard Ludwig Müller, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, proponuje interpretację adhortacji Amoris Laetitia, w której pokazuje, że stanowi ona pełną kontynuację nauczania Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI, zaś Rocco Buttiglione udziela przyjaznej odpowiedzi na głosy krytyki teologów i duszpasterzy kwestionujących najbardziej kontrowersyjne punkty tej adhortacji apostolskiej.
Ta książka stanowi istotny wkład w poważną dyskusję, której stawką jest jedność Kościoła.

Rocco Buttiglione (ur. 1948) – polityk i uczony. Dwukrotnie minister w rządzie włoskim, europarlamentarzysta. Jest kierownikiem katedry św. Jana Pawła II na Uniwersytecie Laterańskim. Żonaty, ma cztery córki i dwanaścioro wnucząt.
Kardynał Gerhard Ludwig Müller (ur. 1947) – emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Wydawca oryginalnej edycji Dzieł wszystkich (Opera omnia) Josepha Ratzingera. W Wydawnictwie WAM ukazały się jego Dogmatyka (2015) oraz Papież. Posłannictwo i misja (2017).

WAM
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-277-1598-2

Tytuł oryginalny: Risposte (amichevoli) ai critici di Amoris Laetitia

Liczba stron: 192

Format: 14.2x20.3

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...