Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przyjęcia u Kręglickich

Agnieszka Kręglicka, Marcin Kręglicki

Przyjęcia u Kręglickich

9.3

(3 oceny) wspólnie z

44,90

 

Towarzyskie spotkania przy stole, imieniny, urodziny, święta, proszone podwieczorki, pikniki - o co trzeba zadbać, by przebiegały bezstresowo i były przyjemnością zarówno dla gości, jak gospodarzy? Jak ułożyć menu? Ile przygotować jedzenia? Co kupić zawczasu? Autorzy prezentują różne przykłady przyjęć, zwracając uwagę na wszelkie aspekty organizacyjne. Proponują dziesiątki sprawdzonych przepisów na apetyczne dania, które pozwalają gospodarzom spędzać czas z gośćmi, dzielą się doświadczeniem i inspirują.
Przygotowaniom zawsze towarzyszy lekkie napięcie, dopilnowanie szczegółów wymaga mobilizacji, ale kiedy goście już wchodzą, czujemy się spokojnie, wiemy, że zadbaliśmy o wszystko. W czasie imprezy bawimy się, zajmujemy gośćmi, mamy czas na rozmowę i zabawę. A gdy jest już po wszystkim, wtedy miło jest usiąść w ciszy i pomyśleć: było cudownie, wspaniale jest urządzać przyjęcia...
Agnieszka i Marcin Kręgliccy - rodzeństwo restauratorów, maniacy dobrego jedzenia, urządzania przyjęć i spotkań przy stole. Od lat kreują warszawską scenę kulinarną. Piszą o jedzeniu, promują zrównoważone rolnictwo, prowadzą targ jakościowych produktów. Stworzywszy restaurację włoską Chianti, meksykańską El Popo, greckie tawerny Meltemi i Santorini, zwrócili się ku kuchni polskiej, nadając jej nowy wymiar w restauracjach Opasły Tom i Piąta Ćwiartka. Każdego roku organizują setki przyjęć, od kameralnych rodzinnych obiadów, po wielkie gale z udziałem przywódców państw i królewskich rodów.

Świat Książki
Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3610-1

Liczba stron: 240

Format: 220x265mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...