Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przykazanie miłości i przykazania kościelne Karty pracy Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikowaniu się

Przykazanie miłości i przykazania kościelne Karty pracy Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikowaniu się

18,18

 

Karty pracy przygotowane z myślą o wszystkich, dla których istotne jest religijne wychowanie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Można dzięki nim omówić z uczniami przykazanie miłości i przykazania kościelne oraz wyjaśnić ich praktyczne zastosowanie w życiu człowieka wierzącego. Poznanie przez uczniów przykazania miłości pozwoli im lepiej oceniać moralne aspekty różnych sytuacji życiowych, a dzięki zrozumieniu przykazań kościelnych poczują się odpowiedzialni za wspólnotę Kościoła, do której należą. Z kart pracy można korzystać zarówno podczas katechezy szkolnej czy parafialnej, jak i w domu. Dzięki zastosowaniu w nich znaków PCS i zróżnicowaniu poziomu trudności zadań nadają się one dla dzieci i młodzieży z różnym stopniem niepełnosprawności, o różnych potrzebach i umiejętnościach. Są one również dobrym sposobem na powtórzenie czy utrwalenie wcześniej pozyskanej wiedzy. To gotowa propozycja zajęć, podczas których katecheci, duszpasterze lub rodzice pracujący z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikowaniu się mogą podjąć tematy związane z fundamentami naszej wiary. W prowadzeniu zajęć dotyczących przykazań z pewnością pomocne okażą się również karty pracy zatytułowane „Dziesięć przykazań” oraz książeczka TUS-owa „Jak postępować zgodnie z przykazaniami?”.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 9788383530543

Liczba stron: 72

Format: 20.0x29.0cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...