Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przypadki Michała. Księga pierwsza

Gara Sorn

Przypadki Michała. Księga pierwsza

15,23

 

Przypadki Michała to zbiór pięciu przygód tytułowego bohatera i jego szkolnej paczki przyjaciół. Taka przygodowa fabuła jest pretekstem do pokazania, że również dziśmierzymy się z sytuacjami, jakie opisane zostały w przypowieściach Pana Jezusa. Trudne decyzje i dylematy etyczne, z którymi mierzą się bohaterowie książki, łatwiejzrozumieć i rozwiązać po porównaniu ich z podobnymi sytuacjami opisanymi w przypowieściach Pana Jezusa. Współczesny kontekst nadaje sytuacjom uniwersalnycharakter i pomaga w zrozumieniu konkretnych fragmentów Ewangelii. Z tego powodu Przypadki Michała pomagają odkryć Boże Słowo w codzienności.W serii Przypadki Michała, w Księdze Pierwszej młody czytelnik poznaje przypowieści o: wdowim groszu, natrętnym przyjacielu, synu marnotrawnym, wyborze miejsc, robotnikach w winnicy. Publikacja skonstruowana jest w taki sposób, że każdy rozdział zawiera przygodę bohaterów, radę jak postępować w opisanej sytuacji, streszczenie przypowieści oraz wskazanie miejsca w Biblii, aby tę przypowieść odnaleźć i przeczytać. Dodatkowo w ostatnim rozdziale znajduje się propozycja gry z instrukcją, aby samodzielnie ją wykonać, a potem świetnie się bawić i zjednywać sobie towarzystwo. Książka powstała, aby pomagać dzieciom wzrastać w wierze katolickiej. Wiara rodzi się ze Słowa Bożego, dlatego przygody grupy dzieci są pretekstem do odwołania się do Przypowieści Pana Jezusa, aby dzieci czytały Biblię, zaczynając od wybranychfragmentów.

Fundacja Pan Toti i Przyjaciele
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-968886-8-6

Liczba stron: 98

Cena detaliczna: 25,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...