Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przywództwo w organizacjach Analiza najlepszych praktyk

Mrówka Rafał

Przywództwo w organizacjach Analiza najlepszych praktyk

7.0

(2 oceny) wspólnie z

63,94

 

Zrozumienie, na czym polega przywództwo, jest niezwykle istotne zarówno dla współczesnej nauki, jak i praktyki gospodarczej. Przywództwo stanowi bowiem jeden z ważniejszych elementów przyczyniających się do sukcesu organizacji. Efektywni przywódcy potrafią przygotowywać organizacje na wyzwania otoczenia, ożywiać je, reaktywować lub tworzyć zupełnie nowe podmioty. Brak przywództwa lub nieodpowiednie przywództwo mogą zaś doprowadzić dobrze funkcjonujące organizacje do kryzysu, którego skutki niezwykle trudno przezwyciężyć. W książce dokonano przeglądu współczesnej literatury przedmiotu dotyczącej przywództwa oraz analizy licznych przykładów i studiów przypadków przywódców pochodzących z koncernów międzynarodowych. Zaprezentowano zmiany w rozumieniu przywództwa związane ze zmianami otoczenia organizacji, opisano zadania przywódców organizacji i scharakteryzowano typy przywódców występujące w organizacjach.

Szczegółowo omówiono:

definicje przywództwa i ewolucję teorii przywódczych,
zagadnienia związane z wyłanianiem się przywódców, a także znaczenie charyzmy i wizji przywódców,
różne poziomy przywództwa w organizacji,
zadania warte skupienia w rękach globalnego przywódcy organizacji oraz te, które należy rozproszyć,
zmiany w rozumieniu przywództwa związane z transformacją otoczenia organizacji,
model przywództwa w organizacji w otoczeniu burzliwym,
najważniejsze zadania stojące przed współczesnymi przywódcami,
rolę przywódcy w procesie planowania i wdrażania zmian, a także pobudzania innowacyjności organizacji,
zarządzanie przeobrażeniem kultury organizacyjnej.

Adresaci:

Książka jest przeznaczona dla osób chcących zrozumieć zjawisko przywództwa, studentów, a przede wszystkim dla praktyków - menedżerów, szefów firm, którzy chcieliby rozwinąć swoje organizacje. Liczne przykłady oraz modele mogą stać się dla nich inspiracją - wskazać kierunki działań zwiększających prawdopodobieństwo sukcesu.

Wolters Kluwer
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-752-6734-1

Liczba stron: 256

Format: 17.6x25.0cm

Cena detaliczna: 83,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...