Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przywództwo w placówkach medycznych Doświadczenia z Polski i krajów nordyckich

Ewa Tańska

Przywództwo w placówkach medycznych Doświadczenia z Polski i krajów nordyckich

66,71

 

W XXI wieku świat ulega gwałtownym przemianom. Utrzymanie stabilizacji i rentowności placówki w dłuższym okresie, przy równoczesnym zapewnieniu pacjentom najwyższej jakości leczenia i bezpieczeństwa, determinowane jest przez szereg różnorodnych czynników: zewnętrznych, wewnętrznych i osobowych. Brakuje jednak jednoznacznej odpowiedzi, które czynniki mają kluczowe znaczenie w sprawowaniu skutecznego przywództwa w placówce medycznej. Finansowanie systemu ochrony zdrowia, nowe technologie, epidemiologia, profil i jakość życia pacjentów, efektywność wydatkowania funduszy - to przesłanki warunkujące zapotrzebowanie na dobrze przygotowanych, wykwalifikowanych i skutecznie zarządzających liderów placówek medycznych. Potrzeba tworzenia nowoczesnych placówek medycznych opartych na pracy zespołów interdyscyplinarnych, doskonaleniu jakości usług medycznych oraz pokonywaniu barier komunikacyjnych w zespołach medycznych to wyzwania stojące przed liderami tych jednostek.

Największe zalety książki:
• szczegółowe omówienie przywództwa i jego znaczenia w placówkach medycznych;
• przedstawienie autorskiego, ogólnego i zweryfikowanego statystycznie modelu skutecznego przywództwa w placówce medycznej w Polsce oraz w wybranych krajach nordyckich, mogącego mieć zastosowanie również w pandemicznym świecie VUCA;
• zidentyfikowanie i omówienie hierarchii czynników determinujących skuteczność przywództwa, mogącej posłużyć do przygotowania szkoleń dla liderów placówek medycznych i wskazania kierunków rozwoju indywidualnego dla osób na stanowiskach przywódczych różnych szczebli w strukturze organizacyjnej tych instytucji.

CeDeWu
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-810-2587-4

Liczba stron: 230

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 79,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...