Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Psia trawka

Raymond Queneau

Psia trawka

7.3

(131 ocen) wspólnie z

39,90

 

Prawdziwa gratka! Nieprzetłumaczona dotąd na język polski debiutancka powieść wybitnego francuskiego pisarza współzałożyciela grupy OULIPO Raymonda Queneau wiosną w Nowym Kanonie!
Zwariowana powieść z plejadą postaci rodem z kabaretu: obserwator podglądający rodzinę, saksofonista próbujący uwieść panią domu, zazdrosny syn ślący listy z pogróżkami, brat dozorcy wynajmujący pokój saksofoniście, siostra brata dozorcy - ciekawska intrygantka – a w tle: romanse, tajemnice, ukryty skarb, ucieczka z domu i… wojna etruska! Najważniejszym bohaterem książki, jak zwykle u Queneau, jest język i forma.
Koktajl humoru, absurdu i świetnej zabawy!
„Dlaczego nie wymagać odrobiny wysiłku od czytelnika? Dlaczego musimy mu tak wszystko podawać na tacy? W końcu znudzi mu się traktowanie go przez nas z takim lekceważeniem”
Raymond Queneau
Raymond Queneau (1903–1976) – francuski pisarz i eseista, związany krótko z surrealistami, współzałożyciel eksperymentalnej grupy literackiej OuLiPo w ramach słynnego Kolegium Patafizyki, której członkami byli także Italo Calvino i Georges Perec. Jego książki, mimo pozornej lekkości, poddane są wyszukanym regułom matematycznym, wywodzącym się m.in. z kombinatoryki i teorii gier – u Queneau nawet liczba rozdziałów nie jest przypadkowa. Psia trawka to jego pierwsza powieść, niewydana dotąd w Polsce.

W.A.B.
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-0842-7

Tytuł oryginalny: Le Chiendent

Liczba stron: 244

W.A.B.

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Hanna Igalson-Tygielska

Rok wydania: 2014

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...