Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Psychologia sali sądowej

Psychologia sali sądowej

44,95

 


Psychologia sali sądowej koncentruje się na tematyce pozaprawnej warstwy postępowaniasądowego. Autorzy podejmują, rzadko obecny w literaturze prawniczej, problemznaczenia, jaki mają dla przebiegu, a nierzadko także dla wyniku postępowania, sposóbkomunikowania się, emocje i stres, typ motywacji, a także fizyczne zmęczenie. Zagadnieniaujmowane są z perspektywy sędziów i psychologa, co nadaje treściom przekazywanymw książce niezwykle praktyczny, życiowy wymiar przy pełnym zachowaniu ich wartościnaukowej. Książka zawiera wiele konkretnych wskazówek dotyczących tego, jak kierowaćsalą sądową, a także własnymi zasobami psychicznymi. Obok narzędzi komunikacyjnychułatwiających porozumiewanie się z uczestnikami postępowania i zarządzanie konfliktem,Czytelnik znajdzie techniki kierowania trudnymi emocjami, metody radzenia sobie z agresją,a także wskazówki, jak sędziowie powinni zadbać o siebie, aby uniknąć negatywnychskutków stresu związanego z pracą. Rysunki autorstwa sędziego Arkadiusza Krupy, będącejednocześnie uzupełnieniem, ilustracją i komentarzem przekazywanych treści, dodająksiążce uniwersalną wartość, jaką jest poczucie humoru.

AUTORZY
Magdalena Najda, filozof i psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowcai autorka programów szkoleń z dziedziny etyki zawodowej dla sędziów, komunikacjii zarządzania emocjami w kontekście postępowania sądowego. Od wielu lat współpracujez Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury. Zatrudniona w Niepaństwowej Wyższej SzkolePedagogicznej w Białymstoku, współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Warszawie. Autorkapublikacji z dziedziny etyki zawodowej, prawa i psychologii.

Aleksandra Rutkowska, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. W 2013 r. odbyła rocznystaż w ETPCz, zaś w 2021 r. odbyła dziesięciomiesięczny staż w TSUE. Dwukrotnie nagrodzonaprzez Międzynarodową Komisję Prawników tytułem Europejski Sędzia Roku oraz wyróżnieniem.Jest autorką kilku pytań prejudycjalnych do TSUE, a także glos, artykułów orazkomentarzy. Jest wykładowcą KSSiP, ERA w Trewirze oraz EUI we Florencji.

Dariusz Rutkowski, sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Posiada wieloletnie doświadczenieorzecznicze w sprawach cywilnych, upadłościowych i gospodarczych. WspółautorKomentarza do Kodeksu postępowania cywilnego, wykładowca Wydawnictwa Wolters Kluwerw zakresie procedury cywilnej, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego i UniwersytetuSWPS w zakresie mediacji w sprawach gospodarczych. Członek komisji egzaminacyjnychdo przeprowadzenia egzaminu adwokackiego.

Od.Nowa
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-66720-72-5

Liczba stron: 286

Cena detaliczna: 89,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...