Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Psychoza i śmierć

J.D. Robb

Psychoza i śmierć

7.4

(195 ocen) wspólnie z

34,00

 

Po latach służby w policji Eve Dallas uważa, że już nic jej nie zaszokuje. A jednak...
To był jeden z tych barów w centrum miasta, gdzie pracownicy firm odprężają się przy drinkach, narzekają na szefa, czasem umawiają z kimś na wieczór. Początkowo dało się jedynie odczuć pewne napięcie w powietrzu. Gwar się wzmógł. Goście stali się męczący. Padło kilka ostrych słów, doszło do przepychanek. Potem zaczęło się szaleństwo. Po dwunastu minutach chaosu i przemocy zginęło osiemdziesiąt osób.
Eve Dallas próbuje zrozumieć niewytłumaczalny ciąg zdarzeń. Świadkowie, którzy przeżyli, mówią, że widzieli jakieś potwory i roje pszczół. Opisują nagłe, przemożne uczucie strachu, gniewu i szaleństwa. Kiedy kryminolodzy składają raport, wszystko zaczyna wskazywać na to, że doszło do zbiorowej psychozy…
Tak się składa, że właścicielem baru jest mąż Eve, Roarke. Nie przypuszczają jednak, że ten atak był wymierzony przeciwko niemu. To coś znacznie poważniejszego. I jeśli Eve nie uda się szybko rozwikłać tej zagadki, sytuacja może się powtórzyć… w każdej chwili, wszędzie. Bo bierze się to z powietrza...
Nora Roberts – amerykańska pisarka, autorka bestsellerów o łącznym nakładzie ponad 400 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, w tym powieści kryminalnych z serii o detektyw Eve Dallas, napisanych pod pseudonimem J.D. Robb. „Psychoza i śmierć” to trzydziesta szósta część tego cyklu.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-04-14

ISBN: 978-83-783-9498-3

Tytuł oryginalny: Delusion in Death

Liczba stron: 408

Prószyński Media

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...