Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Marta Galewska-Kustra

Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

8.4

(207 ocen) wspólnie z

39,90

 

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).
Zabawa z tą książką jest wsparciem dla rozwoju tych właśnie umiejętności językowych.
Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami seria wydawnicza w naturalny sposób wspomaga rozwój mowy dziecka.
Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” i „Pucio uczy się mówić”.
Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.


W ""Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania"" małemu Pucio i jego rodzinie towarzyszymy podczas ferii w górach. Książka napisana przez dr nauk humanistycznych Martę Galewską-Kustrę, znaną logopedkę i pedagożkę dziecięcą, jest doskonałym narzędziem wspomagającym rozwój mowy u dzieci.

W trzecim tomie przygód Pucia skupiamy się na wzbogaceniu słownictwa dziecka, rozwijamy mowę zdaniową oraz wprowadzamy podstawowe reguły gramatyczne, jak odmiana czasowników i rzeczowników. Wszystko to jest stopniowane, a zdania stają się coraz bardziej złożone, co nie tylko pomaga w nauce, ale też sprawia, że czytanie staje się coraz ciekawsze.

Książka Pucia jest nie tylko edukacyjna, ale też przede wszystkim zabawna. Dzięki temu dzieci chętnie sięgają po kolejne tomy, które są zawsze wzbogacone o piękne ilustracje Joanny Kłos, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tekst jest prosty, ale nie banalny, co sprawia, że dzieci chętnie go słuchają i uczą się na jego podstawie nowych słów.

Marta Galewska-Kustra wykorzystuje swoje doświadczenie jako logopeda i pedagog, aby stworzyć materiały, które w naturalny sposób wspierają młode umysły w nauce języka. Jest także autorką bestsellerowej serii książek ""Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać"". Każdy wolny moment poświęca na tworzenie kolejnych przygód Pucia, które inspirują ją jej dzieci, a w szczególności mały Krasnal, który dołączył do rodziny w 2018 roku.

""Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania"" to doskonały przykład połączenia nauki z zabawą, które z pewnością przyniesie wiele radości i korzyści dla małych czytelników.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3334-2

Liczba stron: 40

Format: 20.4x25.0

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...