Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

Pucio umie opowiadać

36,52

 

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy.
Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny. Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem na temat szczególnie interesujący każdego malucha: własne przyjście na świat.
Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „Dlaczego?” oraz używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”.
Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji.

Dr n. hum.Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala.

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.


Książka ""Pucio i nowy członek rodziny"" to piąta część serii, której autorką jest dr Marta Galewska-Kustra - znana i ceniona logopedka, pedagożka dziecięca, a także mama. To idealna lektura dla dzieci, które już potrafią mówić, ale chcą doskonalić swoje umiejętności opowiadania. Dzięki serii książek o Puciu, dzieci mają okazję rozwijać swoją mowę w łagodny, nienachalny sposób. Każda strona tej kolorowej, barwnie ilustrowanej przez Joannę Kłos książki to nie tylko opowieść o Puciu i jego rodzeństwie, ale także zachęta do rozmowy i dyskusji.

W tej części Pucio i jego rodzina przywitają nowego członka rodziny. Ten moment jest dla dzieci niezwykle emocjonujący, dlatego warto z niego korzystać, aby rozmawiać na ten temat, stawiać pytania i zachęcać do opowiadania. Książka dostarcza wiele dodatkowych obrazków, które mogą stanowić podstawę do dalszej rozmowy i opowiadania o przeżyciach bohaterów. Zadawanie pytań typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „Dlaczego?” pomaga dzieciom zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe i relacje czasowe, które są istotne dla prawidłowego rozwoju mowy.

Autorka zachęca jednak, aby dać dzieciom dużo swobody i samodzielności w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu sytuacji, które napotkają na stronach książki. Pucio i jego przygody są doskonałym narzędziem do rozwijania mowy dziecka, ale przede wszystkim są źródłem radości i zabawy. Joanna Kłos, ilustratorka, która ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dodaje do tego koloru i życia, czyniąc każdą stronę prawdziwą przyjemnością do odkrywania.

Nasza Księgarnia
Oprawa: Kartonowa Foliowana

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-101-4000-5

Liczba stron: 40

Format: 20.5x25.0cm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...