Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pudło
6.6

(956 ocen) wspólnie z

39,90

 


Przejmujący portret polskiej odsiadki.

W Polsce jest sto dwadzieścia jednostek penitencjarnych – zakładów karnych i aresztów śledczych. Zwieńczone drutem kolczastym mury pną się do nieba w centrach miast, wyrastają na przedmieściach, górują nad miasteczkami. Statystyczny osadzony w polskim więzieniu jest mężczyzną. Odbywa karę za przestępstwo przeciwko mieniu, najczęściej za kradzież z włamaniem. Wyrok od trzech do pięciu lat.

Autorka rozmawia z ludźmi, dla których świat zatrzymał się na krócej lub dłużej. Ich dzieci rosną, zaczynają i kończą szkoły, bliscy rodzą się i umierają. Statystyki mówią, że mniej więcej połowa tu wróci. Trudno uwierzyć, że tak im nie po drodze z wolnością, że dobrze im za tym murem.

Poznańskie
Tytuł oryginalny: Pudło

Poznańskie

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Paweł Wójcik

Duże zaskoczenie

Książka o więzieniach i osadzonych to zawsze ciężki temat, każdy ma inne zdanie, jedni gardzą, drudzy chcą dać następną szans ego przecież każdy na nią zasługuje. Autorka pokazuje nam historię ludzi, którzy wybrali życie w więzieniu, niektórzy nie wyobrażają sobie już innego życia a jeszcze inni odliczają dni do wyjścia. Zachęcam do przeczytania, niesamowicie dobrze napisany reportaż. 


Tomek Raczkowski

Czekam z niecierpliwością

Czekam na tę książkę. Studiuję resocjalizację i swoją przyszłość wiążę właśnie z jednostkami penitencjarnymi. Ciekawi mnie jakie zdanie ma osoba z boku. Książka zapowiada się na wielki hit, mam nadzieję, że się jej doczekam :)

Michał Dworak

Kawał dobrego reportażu

Przejmujący reportaż o polskich więzieniach. Autorka pokazuje nam jak wygląda życie na kratkami i czy osoby, popełniające przestępstwa czują się choć trochę winne. Takiej książki jeszcze nie było. Polecam gorąco, czytelnik dowiaduje się o rzeczach, których dotąd nie wiedział.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...