Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Purpurowe rzeki

Jean-Christophe Grange

Purpurowe rzeki

7.7

(687 ocen) wspólnie z

32,20

 

W skutych lodem skałach, nieopodal miasteczka uniwersyteckiego Guernon położonego we francuskich Alpach zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Podczas śledztwa, które prowadzi delegowany z Paryża komisarz Pierre Niemans, mają miejsce kolejne morderstwa. W tym samym czasie, inny policjant, Karim Abdouf w oddalonym o 150 kilometrów Sarzac próbuje wyjaśnić zagadkę profanacji grobu chłopca, który zginął przed laty w wypadku samochodowym.
Ktoś włamał się do grobowca, ktoś systematycznie usuwa wszelkie zachowane fotografie dziecka...
Okazuje się, że obie sprawy mają związek z tymi samymi wydarzeniami sięgającymi korzeniami przeszłości. Niemans i Abdouf próbują dotrzeć do sedna mrocznej tajemnicy.
Rośnie liczba ofiar, narasta atmosfera grozy...

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-765-9587-0

Liczba stron: 400

Albatros

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 32,20 zł

Tłumaczenie: Wiktoria Melech

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...