Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Queen. Królewska historia

Mark Blake

Queen. Królewska historia

7.5

(466 ocen) wspólnie z

44,90

Biblia fanów Queen, manifest pokolenia, portret fenomenu

Niepublikowane wcześniej wspomnienia, zaskakujące anegdoty, intrygujące fakty. Zagrożone losy zespołu, kiedy muzycy Genesis próbowali pozyskać do swojego składu Rogera Taylora. Śmierć Mercury’ego niedaleko miejsca, gdzie 21 lat wcześniej znaleziono ciało jego idola, Jimiego Hendrixa. Głęboka depresja Johna Deacona po stracie przyjaciela. Legendarna gitara Briana zbudowana domowym sposobem. Fascynacja zespołu scrabble’ami. Gdy Elton John usłyszał Bohemian Rhapsody, zapytał: „Czy wyście, k…a, oszaleli?”

Mark Blake przez lata rozmawiał z trzema żyjącymi muzykami grupy, dotarł także do dziesiątków innych osób – zapomnianych basistów Queen czy szkolnych kolegów Freddiego. Po raz pierwszy możemy tak szczegółowo prześledzić bogatą karierę zespołu uwielbianego przez Michaela Jacksona i wiele innych gwiazd, przemianę nieśmiałego chłopca z Zanzibaru w najbardziej charyzmatyczną postać w historii rocka, a także późniejsze kariery pozostałych członków grupy.

Z wielką dumą prezentujemy polskim czytelnikom prawdziwą perłę na rynku biografii muzycznych – najlepszą historię Queen, jaka kiedykolwiek została napisana.
***
„Wydawało się wam, że wiecie o Queen wszystko? W takim razie tylko się wam wydawało!”
- Mariusz Owczarek, Program Trzeci Polskiego Radia

„Książka jest pełna smakowitych anegdot. O wiele ważniejsze wydaje się jednak to, że autor naprawdę wnikliwie pokazuje w niej ewolucję zespołu, który zawsze był otwarty na przemiany zachodzące w muzyce popularnej. Dziś ta grupa to legenda. Bez wątpienia zasługująca na dociekliwość, której owocem jest właśnie Queen. Królewska historia.”
- Wiesław Weiss, redaktor naczelny magazynu „Teraz Rock”

„To kompletna, fascynująca historia naszpikowana niesłychanie barwnymi anegdotami.”
- „Mojo”

„Wokalista nagrywający duety z gwiazdą światowej opery, gitarzysta – przyszły doktor astronomii, basista, którego partie na potęgę samplowali hip-hopowcy, i perkusista o urodzie małej dziewczynki. Co spowodowało, że ta wybuchowa mieszanka stworzyła najtrudniejszy do sklasyfikowania zespół nagrywający muzykę popularną, który jako pierwszy od czasów The Beatles wywrócił ją do góry nogami? Mark Blake z dociekliwością śledczego z IPN-u, po prześwietleniu Pink Floyd, bierze na warsztat Queen i prezentuje nam historię grupy – od rodzinnych korzeni po trwającą do dziś walkę z ciężarem megasukcesu. Rzetelne i wciągające.”
- Piotr Metz, dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia

„Jeśli jesteś fanem Freddiego i jego zespołu, musisz przeczytać tę książkę. Drobiazgowość autora i liczba szczegółowo opisanych faktów zachwycają i sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Liczne cytaty i komentarze ubarwiają opowieść i dodają jej smaku.”
- Marek Piekarczyk

„Niezwykle szczegółowa biografia napisana w oparciu o liczne wywiady.”
- „Daily Telegraph”

***
MARK BLAKE
Pisze o muzyce i kulturze od 1989 roku. Był zastępcą redaktora naczelnego magazynu „Q”, a od wielu lat współpracuje z magazynem „Mojo”. Jest autorem niezwykle cenionej biografii Pink Floyd. Prędzej świnie zaczną latać, a także redaktorem książek: Stone Me: the Wit & Wisdom of Keith Richards, Dylan: Visions, Portraits and Back Pages i Punk: The Whole Story. Mieszka w Londynie wraz z żoną i synem.

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-06-11

ISBN: 978-83-792-4323-5

Tytuł oryginalny: Is This The Real Life? The Untold Story of Queen

Liczba stron: 480

Sine Qua Non

Format: 145x215mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Tłumaczenie: Jakub Michalski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...