Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rachunek sumienia z bł. Carlem Acutisem Przygotowanie do spowiedzi świętej

Kędzierska - Zaporowska Magdalena

Rachunek sumienia z bł. Carlem Acutisem Przygotowanie do spowiedzi świętej

7,08

 

Pierwsza spowiedź to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wiary każdego dziecka. To piękne spotkanie z Jezusem i Jego miłością bywa jednak trudne i wzbudza wiele obaw. Z pomocą dzieciom przychodzi ich rówieśnik bł. Carlo Acutis, który spowiadał się nawet raz w tygodniu. W tej praktyce upatrywał źródeł swojej siły, dzięki której był w stanie coraz lepiej kochać Boga i ludzi. Inspirując się pięknym życiem tego wyjątkowego nastolatka, przeprowadźmy z dziećmi rachunek sumienia, który uwzględni ich wrażliwość, rozwój emocjonalny i intelektualny. Odnieśmy się do znanych im sytuacji z życia codziennego i porównując je z wyborami i postawą bł. Carla, pomóżmy najmłodszym zmierzyć się z refleksją nad ich słabymi i mocnymi stronami. Niech rachunek sumienia stanie się okazją do twórczej i uświęcającej pracy nad sobą!

W książce dzieci znajdą nie tylko wskazówki, jak przeprowadzić rachunek sumienia, lecz także najważniejsze informacje na temat sakramentu pokuty i pojednania, w tym warunków dobrej spowiedzi. Na końcu zamieszczone zostały odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, jakie dzieci zadają dorosłym przed pierwszym spotkaniem z Jezusem w konfesjonale, m.in. o to, co jest grzechem ciężkim, co się stanie, gdy zapomną wyznać jakiś grzech, lub czy ksiądz może odmówić im rozgrzeszenia.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-820-1193-7

Liczba stron: 48

Cena detaliczna: 12,44 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...