Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych w przykładach i zadaniach

Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych w przykładach i zadaniach

39,83

 

Publikacja jest uzupełnieniem wydanej wcześniej pozycji Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych, w której przedstawiono teoretyczne aspekty opisanych w tym wydaniu treści. Obie książki są ze sobą spójne, w których autorzy nie tylko przedstawiają i wyjaśniają regulacje prawne, ale również pokazują, jak je stosować w praktyce.

Wydanie to jest publikacją o charakterze praktycznym. Jej podstawowym celem jest przybliżenie tych zagadnień teoretycznych, których prawidłowe ujęcie w księgach rachunkowych może się wiązać ze szczególnymi problemami. Opisane w książce treści obejmują:

- wycenę bilansową,
- odroczony podatek dochodowy,
- operacje dewizowe,
- instrumenty finansowe,
- leasing,
- umowy o usługi długoterminowe,
- połączenia jednostek gospodarczych,
- konsolidację sprawozdań finansowych,
- projekty unijne.

Oprócz zadań do samodzielnego rozwiązania, każdy rozdział zawiera przykłady, które wyjaśniają prezentowane zagadnienia w przystępny i zrozumiały sposób. Zaproponowane w nich rozwiązania często zawierają odwołania do aktów prawnych, które zastosowano w ich przypadku. Weryfikację zdobytej wiedzy umożliwiają również testy kontrolne na końcu każdego rozdziału.

Autorami monografii są pracownicy Instytutu Rachunkowości, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego (Stanisław Hońko, Magdalena Janowicz, Ilona Kędzierska-Bujak, Przemysław Mućko) oraz Zakładu Rachunkowości, Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej (Krzysztof Dziadek, Agnieszka Judkowiak).

Opracowanie uwzględnia najnowsze zmiany obowiązujących przepisów (stan prawny na 18 czerwca 2017 r.).

Difin
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-808-5463-5

Liczba stron: 224

Format: 16.0x22.7

Cena detaliczna: 46,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...