Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rachunkowość funduszy inwestycyjnych

Szczepankiewicz Elżbieta Izabela

Rachunkowość funduszy inwestycyjnych

43,42

 

Rynek instytucji zbiorowego inwestowania w Polsce od końca lat 90. XX wieku rozwijał się bardzo dynamicznie. W funduszach inwestycyjnych zgromadzono obecnie prawie 285 mld zł. Inwestorzy instytucjonalni i indywidualni mają szeroki dostęp do wielu rodzajów i form funduszy inwestycyjnych o zróżnicowanych strategiach inwestycyjnych i sposobach lokowania środków pieniężnych.

W książce:
• zaprezentowano kluczowe zagadnienia z zakresu organizacji systemu rachunkowości funduszy inwestycyjnych;
• omówiono zarówno ogólne zasady rachunkowości wynikające z ustawy o rachunkowości, jak i szczególne, wynikające z pozostałych przepisów, dotyczących prowadzenia tego typu instytucji;
• opisano zasady organizacji sprawozdawczości finansowej i okresowej oraz zaprezentowano poszczególne elementy sprawozdania finansowego funduszy;
• opisano zasady weryfikacji sprawozdań funduszu przez biegłego rewidenta.

Publikacja jest kierowana do praktyków i teoretyków zainteresowanych finansowymi aspektami zarządzania funduszami inwestycyjnymi. Polecana jest m.in.:
• inwestorom instytucjonalnym, w szczególności pracownikom powszechnych towarzystw emerytalnych, zakładów ubezpieczeń, banków;
• inwestorom indywidualnym;
• pracownikom biur i domów maklerskich, depozytariuszy oraz innych instytucji współpracujących z funduszami inwestycyjnymi;
• kadrze kierowniczej różnych szczebli zarządzania, w szczególności pracownikom z działów finansowo-księgowych;
• kontrolerom z organów kontrolnych i instytucji nadzorczych;
• biegłym rewidentom i audytorom wewnętrznym w specjalistycznych firmach audytorskich;
• studentom kierunków ekonomicznych pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych.

CeDeWu
Oprawa miękka

ISBN: 9788381028042

Liczba stron: 132

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 65,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...