Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rachunkowość jednostek oświatowych

Monika Kaczurak-Kozak

Rachunkowość jednostek oświatowych

63,78

 

Publikacja omawia zagadnienia organizacji rachunkowości w jednostkach oświatowych, pozwalającej na prawidłowe oraz sprawne prowadzenie ksiąg rachunkowych niezależnie od przyjętej formy obsługi finansowej.

Pomaga opracować plan kont dostosowany do potrzeb jednostki oświatowej, a także:
• przedstawia sposoby ewidencji typowych zdarzeń zachodzących w jednostkach oświatowych, umożliwiające szybkie rozwiązanie wątpliwości ewidencyjnej;
• zawiera przykładowy plan kont jednostki oświatowej;
• prezentuje schematy księgowań pogrupowane w poszczególne obszary tematyczne oraz zasady gospodarki finansowej jednostek oświatowych.

W piątym wydaniu uwzględniono zmiany w zakresie klasyfikacji budżetowej, dotyczące m.in. wynagradzania nauczycieli, wykorzystania środków z Funduszu Pomocy na pomoc obywatelom Ukrainy. Omówiono również nowe zasady obliczania podatku dochodowego od osób fizycznych (tzw. Polski Ład) i odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych oraz zmiany przepisów dotyczących sprawozdań operacji finansowych – w zakresie formy przekazywania, wzorów i instrukcji ich sporządzania. Uwzględniono także przepisy Prawa oświatowego dotyczące funkcjonowania jednostek oświatowych (np. wprowadzenie obowiązku zapewnienia przez szkołę jednego gorącego posiłku uczniom).

Opracowanie jest przeznaczone dla księgowych, pracowników działów księgowości jednostek oświatowych: szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, a także pracowników jednostek obsługujących takie placówki.

Wolters Kluwer
Oprawa miękka

Wydanie: piąte

ISBN: 978-83-832-8123-0

Liczba stron: 384

Cena detaliczna: 69,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...