Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rachunkowość Podstawy Wykłady  Przykłady Zadania Testy

Ewa Śnieżek

Rachunkowość Podstawy Wykłady Przykłady Zadania Testy

64,42

 

Podręcznik jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą wzbogacić i ugruntować swoją wiedzę z zakresu rachunkowości, głównie studentów kierunków ekonomicznych oraz uczestników kursów i szkoleń z podstaw rachunkowości.

Publikacja obejmuje prezentację zagadnień z obszaru rachunkowości finansowej i operacyjnej rachunkowości zarządczej. Autorzy opracowania dołożyli wszelkich starań, aby w sposób przejrzysty i uporządkowany przestawić niejednokrotnie skomplikowane zagadnienia związane z rejestracją operacji gospodarczych, ujawnianiem informacji we współczesnej sprawozdawczości
finansowej, kalkulacją kosztów wytworzenia oraz podstawami rachunku kosztów.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że podjęte przez Autorów problemy są przedstawione w formie przystępnego wykładu oraz praktycznych ćwiczeń. Autorzy, wykorzystując liczne schematy i rysunki, przedstawili problematykę podstaw rachunkowości w zrozumiały sposób. Każde zagadnienie obejmuje gruntowną prezentację danego problemu i jest zilustrowane przykładami praktycznymi.

W ramach poszczególnych rozdziałów wydzielone zostały: podstawy teoretyczne, przykłady z rozwiązaniami, zadania do rozwiązania wraz z rozwiązaniami, literatura zalecana oraz problemy i pytania. Dodatkowo Czytelnik może sprawdzić swoją wiedzę za pomocą 200 pytań testowych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru.

Nadanie książce takiej struktury wynika z długoletniego doświadczenia dydaktycznego autorów oraz z ich głębokiego przekonania o ważności i bezwzględnej konieczności posiadania ugruntowanej, podstawowej wiedzy z zakresu rachunkowości. Dzięki tak opracowanemu układowi, podręcznik doskonale sprawdza się w procesie nauczania zdalnego.

Nieoczywiste
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-664-0249-2

Liczba stron: 726

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 89,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...