Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Raczek i jego przyjaciele

Lech Tkaczyk

Raczek i jego przyjaciele

23,54

 

Bajka RACZEK I JEGO PRZYJACIELE autorstwa Lecha Tkaczyka została napisana z myślą o ciekawych świata, lubiących zdobywać nowe umiejętności i kochających przygody maluchach. To bajka edukacyjna z morałem, z której każdy maluch dowie się jak żyją zwierzęta w lesie i w rzece, o czym rozmawiają, czym jest przyjaźń i że przyjaciół poznaje się w biedzie oraz, że pracę należy szanować. Milusińscy dowiedzą się też, że warto być prawdomównym i żyć w przyjaźni ze wszystkimi kolegami, znajomymi. Że nie warto się kłócić i że zawsze należy słuchać rodziców.
Dzieci poznają bliżej życie raczka, ślimaka, żuczka i wielu innych mądrych zwierząt żyjących w lesie, na łące i w wodzie. Książeczka jest napisana rymowanym, łatwo przyswajalnym przez dzieci klasycznym wierszem i pięknie ozdobiona ilustracjami przez Tomasza Laskowskiego.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Wydawnictwo ASTRUM przygotowało serię książek dla dzieci „Gdyby zwierzęta umiały mówić”. Każda z nich zawiera ciekawą, ślicznie ilustrowaną bajkę poświęconą odrębnemu zagadnieniu. Do każdej książki autorstwa Lecha Tkaczyka dodana jest płyta audio CD ze słuchowiskiem i muzycznymi materiałami edukacyjnymi. Słuchowisko to teatr wyobraźni i dziecko będzie miało okazję poznać dźwięki domowych zwierząt oraz różnych zwierząt żyjących na gospodarstwie.
Z pewnością warto sięgnąć po tę bajkę.

O Autorze:
Lech Tkaczyk - ur. w 1956 roku absolwent Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W 1990 r. wraz z żoną, Jolantą Tkaczyk, absolwentką na Wychowania Przedszkolnego na Uniwersytecie Wrocławskim, także absolwentką Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej, założyli Wydawnictwo Astrum z siedzibą we Wrocławiu. Obecnie Wydawnictwo Astrum jest jednym z większych wydawnictw książek dla dzieci, ekskluzywnych książek prezentowych, albumów malarskich, klasycznej literatury, książek poetyckich, książek z dziedziny zdrowego żywienia, także multimediów - słuchowisk i audiobooków dla dzieci i dorosłych, w tym materiałów do nauki języków.
Lech Tkaczyk w swoim dorobku ma już ok. 100 bajek dla dzieci o charakterze moralizatorsko-edukacyjnym, pisanych wierszem. Także ponad 100 słuchowisk i audiobooków. Wyprodukował trzy filmy animowane dla dzieci, które udostępnia na You Tube - Bajka o Panu Zegarze uczy dzieci posługiwania się zegarem, a dzięki bajce Mama uczy cyferek wiele dzieci nauczyło się liczyć, co potwierdzają listy od rodziców. Otrzymał Medal Komisji Edukacji za działania na rzecz edukacji dzieci. Lech Tkaczyk nadal działa aktywnie - pisze książki dla dzieci i dorosłych, nagrywa słuchowiska, pisze wiersze.
Kocha poezję oraz piosenkę poetycką.

Astrum
Oprawa miękka

ISBN: 9788366926882

Liczba stron: 32

Format: 21.0x29.7cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...