Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Radość Opowiastki dla dzieci

Leo Bormans

Radość Opowiastki dla dzieci

8.0

(5 ocen) wspólnie z

26,53

 

Czas na radość!
Przed Wami dziesięć ptasich historii o tym, jak cieszyć się życiem każdego dnia.
Kontynuacja serii, w której ukazały się: SZCZĘŚCIE. Opowiastki dla dzieci oraz PRZYJAŹŃ. Opowiastki dla dzieci. Tym razem ekspert od szczęścia – Leo Bormans przekonuje, że warto celebrować chwile i żyć tak, by każdy dzień był świętem.
Książka składa się z dziesięciu rozdziałów, z których dowiecie się, co zrobić, żeby Wasze życie wypełniała radość. Pomogą w tym ptasi bohaterowie, dzieląc się cennymi radami: odkryj swoje mocne strony, nie bój się, wyznacz sobie cel, wybierz odpowiednią perspektywę, planuj przyszłość, współpracuj z innymi, mobilizuj ich do działania, nie poddawaj się, spełniaj swoje marzenia i uszczęśliwiaj innych.
Opowieści uzupełniają: pytania związane z rozumieniem tekstu, informacje o gatunkach ptaków, propozycje zadań dla dziecka. Przemyślenia przedstawione w książce opierają się na wnioskach z badań naukowych dotyczących jakości życia.
Przeczytajcie dziesięć nowych opowiadań, podziwiajcie fascynujące ptaki, cieszcie się kolorowymi ilustracjami Sebastiaana Van Donincka i korzystajcie z kreatywnych zadań i wskazówek. Każda historia oferuje rodzicom, dziadkom, opiekunom, nauczycielom i wychowawcom możliwość rozmowy z dziećmi o tym, jak czerpać z życia radość.

Papilon
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-271-0484-7

Liczba stron: 64

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...