Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Radość z niedoskonałości 18 prostych kroków do pokonania perfekcjonizmu

Damon Zahariades

Radość z niedoskonałości 18 prostych kroków do pokonania perfekcjonizmu

30,96

 

Perfekcjonizm jest najprostszą receptą na wieczne nieszczęście! Tymczasem wielu ludzi w naszym otoczeniu wymaga od nas perfekcjonizmu. Rodzice, nauczyciele, trenerzy, przełożeni zachęcają do ciągłej pogoni za doskonałością, a najbłahsze uchybienia kwitują wyraźnym niezadowoleniem. Niedoskonałość jest uważana za słabość, za osobistą i zawodową skazę. Tyle że perfekcjonizm wpływa na człowieka destruktywnie, jest przyczyną permanentnego stresu, irytacji i rujnuje poczucie własnej wartości. Dodatkowo perfekcjonistom często sprawia trudność zaakceptowanie własnej niedoskonałości, co napędza błędne koło.

Dzięki tej książce zrozumiesz, co prowadzi do unieszczęśliwiającego perfekcjonizmu. Poznasz jego mechanizmy i rozprawisz się z licznymi mitami dotyczącymi dążenia do ideału i doskonałości. Dowiesz się także, jak rozróżnić niezdrowy perfekcjonizm od ważnego celu, jakim jest samodoskonalenie. Ten znakomity przewodnik skłoni Cię do autorefleksji i zainspiruje do zmiany podejścia, aby pomóc Ci w ostatecznym uwolnieniu się od perfekcjonizmu. Poza porcją rzetelnej, obiektywnej wiedzy znajdziesz tu kompleksowy plan działania, który wesprze Cię w wykorzenieniu kompulsywnego nawyku dążenia do ideału. To wszystko sprawi, że wreszcie nauczysz się żyć bez ciągłego zabiegania o aprobatę ze strony innych ludzi!

Pożegnaj się z perfekcjonizmem i skup się na szczęściu!

Sensus
Oprawa miękka

ISBN: 9788328900417

Tytuł oryginalny: The Joy Of Imperfection: 18 Simple Steps to Silencing Your Inner Critic, Overcoming Perfectionism, and Embracing Your Imperfect Life!

Liczba stron: 224

Format: 14.0x20.8cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Rojek

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...