Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Relacje, którą niszczą. Jak zerwać toksyczne więzi rodzinne i uzdrowić swoje życie

Relacje, którą niszczą. Jak zerwać toksyczne więzi rodzinne i uzdrowić swoje życie

56,48

 

Decyzja o zerwaniu toksycznych relacji z rodziną jest trudna i bolesna, ale czasem najzdrowszą rzeczą, jaką możemy zrobić jest odcięcie się od bliskich i wyznaczenie stanowczych granic. Kiedy zrywasz krzywdzące, bolesne, przemocowe relacje, chronisz siebie. Twoim celem nie jest zranienie lub zdenerwowanie bliskich. Nie robisz tego przeciw komuś – robisz to, by uratować siebie. To naturalne, że każdy potrzebuje rodziny. Odseparowanie się od niej jest ostatecznością. Jednak kiedy doświadczasz przemocy zamiast poszanowania granic oraz manipulacji i presji zamiast miłości i wsparcia - wtedy przecięcie takich niezdrowych więzi jest konieczne, by żyć takim życiem, na jakie zasługujesz i jakiego pragniesz.
Książka Sherrie Campbell otula czytelnika zrozumieniem, współczuciem i empatią. Pomaga prawdziwie się uzdrowić z toksycznych relacji. Pokazuje, że możliwe jest uwolnienie się od nich, by wieść spokojne, spełnione życie – by żyć w zgodzie ze sobą. Autorka otwarcie dzieli się swoimi trudnymi doświadczeniami osoby, która zerwała bolesne kontakty z bliskimi, dzięki czemu jej przekaz jest tak autentyczny. Poradnik zawiera wiele praktycznych wskazówek i pomocnych informacji, które pomagają przygotować się psychicznie do zerwania krzywdzących kontaktów z bliskimi, pogodzić się ze stratą i utrzymać zdrowe granice. Niezależnie od tego, czy dopiero chcesz to zrobić, czy też masz to już za sobą, ta książka pomoże Ci: zakończyć toksyczne relacje bez poczucia winy; wyznaczać zdrowe i stanowcze granice; poradzić sobie z osądzaniem; przezwyciężyć zwątpienie i poczucie straty.

GWP
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 9788382581447

Liczba stron: 214

Format: 15.5x23.5cm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...