Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Religia 1 Szukam wolności Podręcznik Szkoła ponadpodstawowa

Religia 1 Szukam wolności Podręcznik Szkoła ponadpodstawowa

40,33

 

Młodzi ludzie rozpoczynający naukę w szkole ponadpodstawowej są już bardzo wrażliwi. Wiedzą, że najbliższe lata będą dla nich nie tylko czasem edukacji, lecz także przygotowaniem do dorosłego życia. Pytają: Kim jestem? Dlaczego jestem? Komu i w co wierzę? Rośnie ich poczucie własnej wolności i niezależności. Chcą sami wybierać, decydować.
Pomoże im w tym tematyka katechez zawartych w niniejszym podręczniku. Zainspiruje ona do refleksji nad własnymi wyborami. Wesprze w budowaniu mądrych i przemyślanych argumentów w dyskusjach o wierze, o kwestiach moralnych, społecznych, codziennych. Pozwoli ukształtować dojrzałe pojęcie wolności. Zachęci uczniów do aktywnego poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z wiarą, będzie towarzyszyć w uzgadnianiu jej z nauką. Przedstawi świadectwa wiary innych ludzi, które są mocnym argumentem obecności Boga w świecie. Pokaże prawdziwie chrześcijański styl życia, który nie jest jedynie zbiorem nawyków, przyzwyczajeń i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Szata graficzna – nowoczesna i przejrzysta – to kolejny atut niniejszego podręcznika. Uczniowie będą się po nim swobodnie poruszać, łatwością odnajdując poszczególne elementy katechezy oraz konkretne informacje. Oprócz głównych treści znajdą tu również kody QR, które poprowadzą ich do dodatkowych ciekawostek, cytatów biblijnych i żartobliwych memów powiązanych tematycznie z katechezą.
Na końcu każdego działu dodaliśmy strony na notatki, tak by podręcznik ten mógł służyć uczniom również jako zeszyt do religii.

Święty Wojciech
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-806-5277-4

Liczba stron: 304

Format: 20.3x26.6cm

Cena detaliczna: 43,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...