Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Religia Aby nie ustać w drodze 8 Podręcznik Szkoła podstawowa

Jackowiak Danuta, Szpet Jan

Religia Aby nie ustać w drodze 8 Podręcznik Szkoła podstawowa

19,80

 

Szczególne miejsce na tym poziomie nauczania zajmują zagadnienia dotyczące stałej formacji sumienia.
Założenia programowe skupiają się na wyjaśnieniu chrześcijańskiego pojęcia wolności i świadomego korzystania z niej.
Sposób realizacji założeń programowych pomaga zrozumieć, że podstawą wolności jest zjednoczenie z Chrystusem. Ta stała łączność z Jezusem prowadzi świadomego sakramentalnego życie na co dzień.
Program zakłada odkrywanie zasad moralnych zgodnych z prawem naturalnym i objawionym, ułożonych w kolejności Przykazań Bożych.
Elementy strukturalne jednostki lekcyjnej zamieszczonej w podręczniku ucznia, pomogą w zrozumieniu realizowanych wiadomości.

Zgodnie z wytycznymi Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski: „2. Od roku szkolnego 2018/19 w klasie VIII szkoły podstawowej stosuje się programy nauczania, podręczniki i inne materiały dydaktyczne do nauczania zatwierdzone dla klasy II gimnazjum.”

W związku z tym tytuł i treść podręcznika do klasy 8 są takie same jak dotychczasowego podręcznika do klasy II gimnazjum - „Aby nie ustać w drodze” nr AZ-32-01/10-PO-1/12

Święty Wojciech
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-806-5246-0

Liczba stron: 144

Format: 20.0x26.0cm

Cena detaliczna: 27,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...