Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Religia Przychodzimy do Pana Boga Podręcznik dla dzieci sześcioletnich

Jackowiak Danuta, Szpet Jan

Religia Przychodzimy do Pana Boga Podręcznik dla dzieci sześcioletnich

20,00

 

Nowy podręcznik dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej przygotowany do ogólnopolskiego programu katechetycznego, zatwierdzony na czas nieokreślony przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Atrakcyjna, barwna szata graficzna i ilustracje dostosowane do wieku dziecka sprawiają, że każda katecheza może stać się odkrywaniem Boga w otaczającym świecie. W podręczniku dla ucznia wyodrębniono cztery działy tematyczne: Dział 1 - w którym zostaje przybliżona prawda o Bogu kochającym Ojcu, zapowiedź narodzin Jezusa. Dział 2 - to zapoznanie z księgą Pisma Św., poznanie jej Autora i ukazanie jakie znaczenie ma nauka Boga w życiu człowieka. Dział 3 - to przygotowanie do świadomego uczestnictwa w liturgii. Dział 4 - to kształtowanie świadomości, że chrześcijanin swoim życiem daje świadectwo przynależności do Chrystusa. Podręcznik zawiera 28 katechez, z których każda składa się z trzech integralnych części: A, B i C. Część A - stanowią ilustracje wprowadzające w zagadnienia . Część B - zawiera ćwiczenia do wykonania. Część C - zaproponowane ćwiczenia utrwalą zdobyte wiadomości oraz ukażą sytuacje życiowe, w których można zastosować zdobytą wiedzę. Dzięki takiemu ujęciu temat realizowany jest na trzech jednostkach edukacyjnych. Umożliwi to katechecie łączenie zagadnień, ich pogłębianie i ubogacanie. Strony z wyklejkami zastosowano w celu urozmaicenia zajęć i zwiększenia zdolności manualnych dziecka.

Święty Wojciech
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-806-5018-3

Liczba stron: 96

Format: 205x285mm

Cena detaliczna: 20,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...