Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Reporter w przebraniu

Kuciel Maciej

Reporter w przebraniu

39,90

 

W książce zatytułowanej Reporter w przebraniu dwoje doświadczonych dziennikarzy (z których jedno jest jednocześnie medioznawczynią, analizującą media z pozycji akademickich) zajmuje się problematyką tak zwanego dziennikarstwa wcieleniowego (przykrywkowego, undercover journalism – w polszczyźnie nie mamy dobrego, jednoznacznego terminu dla tego typu dziennikarskiej działalności). Problem jest więc analizowany przez badaczy kompetentnych i posiadających rozległą, praktyczną wiedzę o temacie – co się wyraźnie w tej publikacji uwidocznia.

W części praktycznej Autorzy w sposób niezwykle szczegółowy, opierając się na analizie dokumentacji, lecz także na osobistych rozmowach z dziennikarzami, starają się odtworzyć najgłośniejsze przypadki (w większości telewizyjnego) undercover journalism w Polsce po urynkowieniu mediów. Ta część książki została napisana jasno, dynamicznie i jest bardzo atrakcyjna czytelniczo. Całość stanowi nie tylko interesującą zachętę do badań i analiz dziennikarstwa wcieleniowego, lecz także może służyć jako materiał dydaktyczny dla studentów i adeptów profesji dziennikarskiej.
Z recenzji dr hab. Małgorzaty Lisowskiej-Magdziarz

Monika Wawer – dziennikarka, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ. W latach 1992–2009 pracowała w Radiu Kraków i telewizji TVN jako dziennikarka. Specjalizuje się w gatunkach i formatach telewizyjnych. Ostatnio coraz więcej uwagi poświęca nowym formom dziennikarstwa, jak robot journalism, data journalism, user-generated content.

Maciej Kuciel – z wykształcenia jest inżynierem o specjalności fizyka medyczna i dozymetria; dziennikarz, od 12 lat związany z telewizją TVN i jej programami interwencyjnymi oraz śledczymi Uwaga! i Superwizjer. Współpracował z krakowskim dodatkiem „Gazety Wyborczej”, działem prawnym „Rzeczpospolitej” i Radiem Kraków. W 2009 roku wspólnie z Szymonem Jadczakiem nagrodzony Grand Press w kategorii news za reportaż Dobre, bo szwedzkie, w 2012 roku wspólnie z Danielem Liszkiewiczem nagrodzony przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za cykl reportaży ujawniających przywiezienie do Polski z Ukrainy tysięcy ton rakotwórczych odpadów chemicznych.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-233-4118-5

Liczba stron: 200

Format: 160x230mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...