Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rok 19 Fotokronika Półwiecze kapłaństwa

Jan Paweł II

Rok 19 Fotokronika Półwiecze kapłaństwa

93,45

 

Dziewiętnasty rok Wielkiego Pontyfikatu rozpoczęły uroczystości związane z 50. rocznicą święceń kapłańskich Jan Pawła II, na które z całego świata przybyli goście – współjubilaci, hierarchowie Kościoła katolickiego i innych wyznań oraz rodacy. W 78. rocznicę odzyskania przez kraj niepodległości wybitny syn Polskiej ziemi przyjął na audiencji uczestników pielgrzymki NSZZ „Solidarność”. Jako pasterz i pocieszyciel pochylał się na biednymi i znękanymi – odwiedził watykańskie schronisko „Donum Mariae”, pielgrzymował do krajów, w których dopiero niedawno zapanował pokój – Bośni i Hercegowiny oraz Libanu. Wszędzie niósł otuchę i nawoływał do pojednania i przebaczenia. Wraz z Czechami świętował 1000-lecie śmierci św. Wojciecha, wielkiego apostoła Słowian. Papież-Polak odwiedził również swoją Ojczyznę – spędził w Polsce 11 niezapomnianych dni, pełnych wzruszeń i radości. Ojciec Święty zamknął Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny we Wrocławiu, modlił się przed relikwiami św. Wojciecha w Gnieźnie, odpoczywał w swych ukochanych górach, beatyfikował Bernardynę Jabłońską i Marię Karłowską. Do grona polskich świętych włączył Jadwigę Królową i Jana z Dukli. W dziewiętnastym roku swej posługi na Stolicy Apostolskiej Papież spotkał się również z młodymi we Francji, gdzie obchodzono XII Światowy Dzień Młodzieży. Wziął też udział w II Światowym Spotkaniu Rodzin w Brazylii.
Piękne i unikatowe fotografie Arturo Mariego przeplatają się z fragmentami papieskich wypowiedzi – przemówień, homilii, rozważań i katechez. Znakomite źródło wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, rzetelnie opracowane i wydane na najwyższym poziomie edytorskim. Twarda oprawa, lakierowana, złocenia, tłoczenia.

Biały Kruk
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-755-3049-0

Liczba stron: 200

Format: 24.0x32.0cm

Cena detaliczna: 93,45 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...