Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rok 20 Fotokronika Dwa synody

Jan Paweł II

Rok 20 Fotokronika Dwa synody

93,45

 

Pracowity dwudziesty rok Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II otworzyły wielkie uroczystości na Placu św. Piotra – Ojciec Święty ogłosił Doktorem Kościoła św. Teresę z Lisieux. W listopadzie i grudniu jako niestrudzony Pasterz wszystkich ludów uczestniczył w Synodzie poświęconym Ameryce, a jako biskup Rzymu odwiedzał parafie swej diecezji. Pamiętając o pokrzywdzonych i biednych, udał się z pielgrzymką do włoskich prowincji Umbria i Marche, których mieszkańcy w wyniku wstrząsów sejsmicznych stracili nieraz cały dorobek życia. Na początku nowego roku kalendarzowego Papież po raz pierwszy odwiedził władze Rzymu na Kapitolu i wziął udział w sesji Rady Miejskiej. Historyczne znaczenie miała podróż apostolska na Kubę, dokąd Jan Paweł II zaniósł udręczonemu narodowi orędzie otuchy i nadziei. Następnie Ojciec Święty odwiedził Nigerię, gdzie spotkał się z przedstawicielami różnych religii. Po celebracjach Triduum Sacrum i Wielkanocy Papież otworzył kolejny Synod, tym razem poświęcony Azji. Entuzjastycznie powitali Jana Pawła II wierni w Austrii, którym Następca św. Piotra przypominał o ich chrześcijańskich korzeniach. Podczas wizyty w Chorwacji Papież wyniósł na ołtarze męczennika faszyzmu i komunizmu, kard. Alojzego Stepinaca. Kanonizacja Edyty Stein, męczennicy Auschwitz rozpoczęła obchody 20-lecia pontyfikatu, na które przybyli goście z całego świata.
Wspaniałe świadectwo wielkości Jana Pawła II, rzetelnie opracowana i pięknie wydana dokumentacja niezwykłej, pełnej trudu i troski o całą ludzkość posługi. Autentyczne zdjęcia papieskiego fotografa Arturo

Biały Kruk
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-755-3053-7

Liczba stron: 200

Format: 23.5x32.0cm

Cena detaliczna: 93,45 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...