Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rok w domu

Marta Kulesza

Rok w domu

8.4

(14 ocen) wspólnie z

39,57

 

Witajcie! Na imię mi Aleks. Mieszkam przy ulicy Gołębiej 7 razem z rodzicami i braciszkiem Filipem. W naszym domu nigdy nie jest nudno! Mamy sympatycznych sąsiadów i dużo zwierzaków, a za domem jest mnóstwo miejsca na zabawę. Mamy nawet wspólny ogródek! Zapraszam was do naszej kamienicy – najfajniejszego miejsca na świecie! Kamienicę przy Gołębiej 7 zamieszkuje grupa serdecznych ludzi i ich uroczych podopiecznych: Maria i Witold z dwoma kociakami, pisarka Oliwia z rodziną, księgarka Ola z synem Antkiem i psem Azorem, prowadzący klinikę weterynaryjną Basia i Karol z córkami oraz psiakiem Kropką. Nieustannie pomaga im Krzysztof – złota rączka. Nie mogło również zabraknąć gołębi (nazwa ulicy zobowiązuje!), kosa, myszki, kreta, pająka oraz kota Benka! Tę zgraną ferajnę często odwiedzają goście: miłośnik szachów Jan, Klara – mama Oliwii, Karolina i Kacper – ukochane wnuczęta Marii i Witolda, rolnik Adam z synem Kubą, Hanna – przyjaciółka Oli, oraz jej córka Laura, a także pani listonoszka. Największe bystrzaki gdzieniegdzie wypatrzą też pszczołę Lidkę! Co oni wszyscy robią w ciągu roku? Sprawdźcie sami, oglądając pełne szczegółów ilustracje! A co wy zwykle robicie w domu i na podwórku w styczniu, lutym, marcu i innych miesiącach? Marta Kulesza z wykształcenia jest graficzką, ale jej prawdziwą pasją jest ilustracja. Nałogowo czyta książki, głównie kryminały, ale nie potrafi też przejść obojętnie obok pięknie ilustrowanych książek dla dzieci. Najlepsze pomysły wpadają jej do głowy podczas długich spacerów po lesie. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3831-6

Liczba stron: 28

Format: 23.1x31.0cm

Cena detaliczna: 65,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...