Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rok w lesie

Emilia Dziubak

Rok w lesie

65,00

 

Rok w lesie



Emilia Dziubak




Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. „Rok w lesie” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. „Rok w lesie” można oglądać godzinami.

Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.



O AUTORZE


Emilia Dziubak – autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z autorami i wydawnictwami w Polsce i za granicą. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. Laureatka nagrody „Przecinek i Kropka” w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą w 2016 r. Wyróżniona w 2016 r. w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2015 za autorską książkę „Rok w lesie”. Laureatka nagrody „Żółta Ciżemka” w 2017 r. W 2018 r. wyróżniona w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Laureatka nagrody Soligatto 2019.



""Rok w lesie"" to pełna detali przyrodnicza podróż przez cztery pory roku w gęstym, pełnym życia lesie. Emilia Dziubak, z wyjątkowym zmysłem detalu, przedstawia nam każdy miesiąc jako jedną scenę w ciągłym spektaklu, jaki daje nam natura. W jej lasach wilki gonią za dzikami, bażanty elegancko kroczą między drzewami, a niedźwiadek cierpliwie czeka na przybycie wiosny. Ta książka to prawdziwa uczta dla oka - pełna jest barw, kształtów i ruchu, a każda strona kryje mnóstwo detali do odkrycia.

Dziubak, z wyrafinowanym poczuciem estetyki, rysuje zwierzęta i rośliny z niezwykłą dokładnością. Od dziko rosnących kwiatów po lśniące gwiezdne niebo, od gwarnych ptasich zgromadzeń po ciche, samotne zmierzchy - każda strona tej książki to małe arcydzieło.

""Rok w lesie"" jest nie tylko książką do oglądania. To także prawdziwy przewodnik po tajemnicach natury. Dzięki interaktywnej zabawie na końcu książki, dzieci mogą poznawać zwyczaje i zachowania leśnych mieszkańców, a także ćwiczyć swoje zdolności logicznego myślenia i spostrzegawczości.

Emilia Dziubak, laureatka wielu prestiżowych nagród, stworzyła niezwykłe dzieło, które zasługuje na miejsce na półce każdego małego i dużego miłośnika przyrody. ""Rok w lesie"" to poruszająca opowieść o cyklu życia w lesie, pełnej radości odkrywania i magicznego uroku natury. Bez wątpienia, jest to pozycja, która zachwyci każdego, kto otworzy jej strony.

Nasza Księgarnia
Oprawa: Kartonowa

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-101-3920-7

Liczba stron: 28

Nasza Księgarnia

Format: 23.0x31.0cm

Cena detaliczna: 65,00 zł

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...