Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Róża Krull na Podlasiu Miasteczko morderców / Złap mnie, jeśli umiesz Pakiet

Alek Rogoziński

Róża Krull na Podlasiu Miasteczko morderców / Złap mnie, jeśli umiesz Pakiet

31,69

 

Pakiet książek od księcia komedii kryminalnej – Alka Rogozińskiego!

• Miasteczko morderców
Popularna autorka powieści kryminalnych postanawia spełnić prośbę swojej przyjaciółki i rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci burmistrza małego miasteczka na Podlasiu. Obie nie wierzą bowiem, że został on zabity przez swojego niedoszłego zięcia.

Róża rozpoczyna amatorskie śledztwo w mieścinie, której mieszkańcy kochają plotki i wiedzą „wszystko o wszystkich”. Szybko przekonuje się, jak wiele osób miało interes w tym, aby pozbyć się słynącego z braku skrupułów urzędnika: niewierna żona, czyhający na jego stanowisko zastępca, skorumpowany komisarz policji, procesujący się z nim sąsiad, a nawet… skłócony z nim od lat proboszcz.

Kto z nich okaże się mordercą i czy zdoła pozbyć się Róży, zanim pisarka pozna jego tożsamość?

• Złap mnie, jeśli umiesz
Małe miasteczko na Podlasiu, opuszczony, zabytkowy dworek, uważany przez wszystkich za nawiedzony, a w nim... zwłoki młodego mężczyzny, pracującego jako kustosz w lokalnym muzeum. Kiedy policja uznaje, że śmierć chłopaka była wynikiem nieszczęśliwego wypadku, jego narzeczona zaczyna dostawać anonimowe maile, a w miasteczku nagle pojawiają się dawno niewidziani właściciele dworku, do akcji wkracza wypoczywająca na Podlasiu, autorka kryminałów Róża Krull.

Czy przeczucie pisarki, że śmierć kustosza to morderstwo, okaże się prawdą, czy też tylko wytworem jej rozszalałej wyobraźni? I co wspólnego z tajemnicą nawiedzonego dworku ma urocza świnka o imieniu Dolores?

Skarpa Warszawska
ISBN: 978-83-669-3965-3

Liczba stron: 610

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...